Saçınızı Ters-Yüz Örgü Yaparak Toplayın

0

Bu yazımızda size klasik örgü ile hollanda örgü karışımı “tersyüz Örgüsü” yaparak saçınıza hoş bir hava vermenin yollarını antalacağız. Bu modeli yapmak kolay ve pratik.

Kuru Şampuan Uygulayın

Bu modeli uygulamaya başladan önce saça farklı bir doku kazandırmak gerekir. İşe önce saçlanırıza kuru şampuan sıkarak başlayın.

Fön çekin

Saça sıkılan kuru şampuanın tam dağıldığından emin olmak için fönle saçınızı kurutun. Böylece kuru şampuan saçınızın her teline nüfuz edecektir.

Saçınızı ortadan ayırın

Saçınızı tam ortadan ayırın. Ardından saçınızıortadan ayırdığınız saçın son bölümünde T şeklinde yatay olarak ayırın. Yatay olarak ayırdığınız yerdeki saçlarınızı krep yapın ve bonra üstten tarayın. Böylece saçınızın arka bölümü basık olmayacaktır.

Bunu yaparken saç spreyi kullanabilirsiniz. Ancak kullanacağınız spreyin yumuşak  olmasına dikkat edin.

son4

Örgü yapın

Krep yaptığınız saçın arka bölümünde bulunan saçları normal örmeye başlayın. Örgüyü tamamladıktan sonra saçınızın rengine uygun bir lastikle bağlayın.

Ardından örgünüz bölümleri elinizle çekerek gevşetin ve dağıtın bir görüntü verin.

son3

Yanlara krepe yapın

Saçınızın arka bölümünü tamamladıktan sonra sıra yanlara geldi. Yanlarda bulunan saçları önce krepe yapın ve sonra üstten hafif bir şekilde tarayın. Sonra gevşek bir şekilde örgünün başladığı yerin üzerine sarın.

son2

Bir tur döndükten sonra yandan gelen saçın kalan bölümlerini örgünün içine yedirin. Aynı uygulamayı saçınızın diğer bölümüne de yapın. Örgünün içine soktuğunuz saçın uç kısımlarını toka ile sabitleyebilirsiniz.

son

İşte saçınız hazır. Bu uygulamayı bir arkadaşınız yardımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Elinizle oynarak saçınıza istediğiniz sekli verebilirsiniz. Elinizi saçlarınıza sokmadan önce kuru şampuan sürmeyi unutmayın.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.