Saçınızın Mükemmel Dalgalara Sahip Olması İçin

0

Özellikle dalgalı seçlerin sabahları canlı, parlak ve güzel buklelere sahip olması için gece bakımı çok önemlidir. Yapacağınız bakımlar ile siz geceleri rahat rahat uyurken, saçlarınız da yeniden hayat bulabilir. Güçlü, daha parlak ve daha sağlıklı bukleler için geceleri yapabileceğiniz 5 favori bakım önerisi. İstediğiniz birini deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesi: Saçlarınız dökülüyorsa, protein eksikliği var demektir. Protein eksikliği saçınızın dalgalarına da yansır. Bunu onarmak ve saçınızı dipten ucuna kadar yeniden canlandırmak için Hindistan cevizi sütü ile saçınızı ıslatın ve sarın. Saçınızı plastik bir folyo ve duş başlığı ile sarın ki, doğal ısı sütün etkinliğini arttırsın. Sabah saçınızı yıkayın.

Kırılan saçlar: Kırılan saçların bazen tek çaresi kesmektir. Ama kesmeden önce saçınızı mümkün olduğunca onarmaya çalışın. Kullanacağınız yağlar, saçınıza nemlendirir ve yeniden canlandırabilir. Bunun için en iyi yöntem, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağını karıştırın. Saçınıza iyice yedirin ve sarın. Sabah her zamanki gibi yıkayın.

Kıvırcık bukleler: Kıvırcık saçlar genellikle kurudur. Bu saçların en iyi ilacı aloe vera jel ekstresidir. Aloe vera bitkisinin yapraklarından jeli çıkarın, zeytinyağı ile karıştırın. Şampuan sonrasında bu karışımı saçlarınıza sürün. Sonra saçlarınızı sadece durulayın. Saçınız kabarmayacak, kuruluğundan dolayı kaşıntı yapmayacaktır.

Kepek: Bir kapta, zeytinyağı ve limon suyunu karıştırın. Yatmadan önce saçınızın derisine uygulayın. Kuru ve kaşıntılı saç derisine veda etmek için saçınızı gece boyunca iyice sarın. Sabah her zamanki gibi saçınızı yıkayın.

Hasarlı bukleler: Yukarıda sayılan tüm tarifler, saçınızın hasarını gidermeye yardımcı olacaktır. Eğer fazladan bir şey istiyorsanız bu öneriyi deneyin. Jojoba yağı + bir kaç damla E vitaminini karıştırın ve kökten uca iyice yedirin. Gece boyunca saçınızda bu karışım kalsın. Sabah her zamanki gibi yıkayın.


Share.

About Author

Comments are closed.