Saçlar Neden Kurur ve Kurumaması İçin Neler Yapılmalıdır?

0

Günümüzdeki saçlarına önem veren bir çok kişi saçlarının kuruluğundan yakınmakta. Özel günlerde dışarıya çıkmak istediğimizde bu yıpranmış saçlar bizi tereddütte bırakır ve hevesimizi kırara. Böyle durumlarda hayat çekilmez olur ve evden çıkmak istemeyiz. Ancak doğru saç yöntemleriyle saçlar eski canlılığına kavuşabilmekte ve kırık oluşumu önlenebilmektedir.

Saçların kurumasını engellemek için doğru yöntemler nelerdir?

Özellikle bu yaz aylarında deniz ve güneşin saça karşı yıpratıcı etkileri olmaktadır ve saçların rengini açmaya kadar gitmektedir bu yıpratıcı etki. Böyle durumlarda saçlara yaz aylarında daha özenli bir bakım yapmak gerekmektedir.

Düzenli olarak saçları nemlendirmek için bakım maskeleri yapılmalı ve mutlaka saç bakım yağları kullanılarak saçlar zararlı ışınlardan korunmalıdır.

Saçlar banyoda çok yüksek derecede sularda yıkanmamalı, mümkünse son durulama suyu soğuk olmalıdır.Böyle düzenli olarak yapılırsa, son durulamada soğuk su kullanılır ve saçlar normalde yıkanırken çok sıcak su kullanılmazsa zamanla saçlar parlayacaktır.

Saçlar ıslakken taranırsa her tarak izi saçların biraz daha kırılmasına sebep olacaktır. Saçların kırılmasını engellemek için saçı ıslakken taramak doğru değildir. Saçlar kuruduktan sonra da saçları taramak saç uçlarının kırılmasına sebep olacaktır. Böyle durumlarda yapılması gereken saçlar banyodan çıkıldığında bir havlu yardımıyla kurulanmalı ve hafif bir şekilde nemli iken taranmalıdır. Böylece saçlar kırılmadan güzel bir görünüme kavuşur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.