Sadece 3 Günde Daha Parlak Bir Cilde Sahip Olmak İster misiniz?

0

Beslenme uzmanlarının söylediğine göre, sardalya (evet, o konservelerdeki yağlı balık) daha parlak bir cilde kavuşmanıza yardım edebilir.

 

Uzmanlar, cilt güzelliğinin içten başladığı konusunda hemfikir. Ve sağlıklı beslenmenin tüm vücut sağlığına olduğu gibi, cilt sağlığı konusunda da ilk şart olduğunu söylüyorlar. Bu da demek oluyor ki, yağlı cipsler tüketmek yerine, daha besleyici olan kuruyemişleri tercih etmeliyiz.

 

Sadece 3 gün boyunca uygulayacağınız iltihap sökücü bir diyetle cildinizdeki ışıltıyı fark edebilirsiniz. Tabii ki bu diyetin başrolünde sardalya gibi soğuk deniz balıkları var. Bu diyeti özellikle önemli günlerinizden önce uygulayarak ışıltılı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

 

Peki sardalyayı bu kadar mucizevi bir besin yapan nedir? Sardalya, somon balığından daha fazla Omega 3 içeriyor. Bunun yanında, B12 vitamini, protein kalsiyum ve demir bakımından da çok zengin olan sardalya içerdiği demir sayesinde saç dökülmesine, B12 vitamini sayesinde kaşıntılı egzamaya ve Omega 3’le de sivilceden kepeğe kadar birçok cilt problemine çare oluyor. O halde akşam yemeklerinde sardalyalara yer açmak için yeterince sebebimiz var, öyle değil mi?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.