Sağlıklı Cilt için Sağlıklı Besinler Hangileridir?

0

İçeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz ve pahalı güzellik kremlerine para ödemekten bıktıysanız bu makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde ancak sağlıklı ve cildinizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yiyecekler ile sahip olabilirsiniz. Dışarıdan yediğiniz yiyecekler gerekli mineral ve vitaminleri almanızı sağlayarak sizlere güzellik katmaktadır.

Yaşlanma önleyici yiyecekler hangileridir?

Cildiniz için tavsiye edilen ve en iyi vitamin kaynağı kayısı, şeftali ve havuçtur. İçeriği ile zengin beta karoten kaynağı olan turunçgiller ve sebzeleri de tercih etmeniz de yarar vardır. Beta-karoten, kuru cilde sahip olmamanıza yardımcı olan bir bileşendir. Yemenin yanında aynı zaman da direkt yüzünüze sürerek masaj yardımı ile ölü derinin de aynı anda temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

 Domates yemelisiniz

Domates, oldukça güçlü bir antioksidan olan likopen açısından zengindir. Domates, cildinizi bu vitaminlerle koruyarak güneş ışığındaki bulunan zararlı UV ışınlarından %30 (yüzdeotuz) oranın da zararı en aza inmesine yardımcı olur.

Zeytin yemelisiniz

E vitamini içeren antioksidanlarla dolu olan ve cildinizi serbest radikallerden koruyan zeytin; cildin nemli kalmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda da zeytinyağını her gün yüzünüze masaj ile yedirmeniz durumunda muhteşem ve esnek bir cilde ve her daim istediğiniz pürüzsüzlüğe kavuşmanız mümkündür.

Kiraz, yaban mersini ve Nar

Araştırmalara göre kiraz, nar ve yaban mersini içerisinde bulunan vitaminlerden dolayı cildinize pürüzsüzlük verir.

Sağlıklı Cilt İçin İpuçları nelerdir?

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için sadece bu yiyecekleri tüketmeniz yeterli olmayacağı bilinmelidir. Aynı zaman da yağlı yiyeceklerden de uzak durmanız gerektiği kanıtlanmıştır. Bol su tüketimi cildinizin yenilenmesini ve parlaklık kazanmasını sağlar. Akne ve sivilcelerinizin bu yiyecekler ve yapılan pelengler yardımı ile yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Dahası cildinizin yenilik kazanması için her gece temizleyerek yatmanız doğru olandır. Çünkü geceleri cildiniz yenilenerek hücreleriniz tazelenmektedir. Bunun için temiz yüz her zaman geceleri sizlere yenilik katmaktadır. Su tüketimini günde iki litreye çıkararak cildinizin yenilenmesini kolaylaştırarak, pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak, yukarıda ki belirttiğimiz yiyeceklerin tüketimini fazlalaştırarak cildinizi güzelleştirmeniz mümkündür. Aynı zamanda kendi maskenizi evinizde kendinizde oluşturmanız tavsiye edilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.