Saksıda Kendi Sarımsağınızı Büyütün

0

Marketlerde satılan sarımsakların Çin’den geldiği söyleniyor. Herkes aldığı sarımsağın yerli olup olmadığını soruyor. Eğer siz yerli ve kimyasal bulunmayan bir sarımsak bulunsanız bundan sonra aynı sarımsağı kendiniz üretebilirsiniz. Hemde evinizde saksı içinde…

Sarımsağınızı iç mekanlarda büyütmek için en az 8 santim derinliğinde ve drenaj için deliklere sahip bir kap seçin. Birden fazla sarımsak dişlerini dikmek istiyorsanız, kabınızın karanfilleri 4 santim uzaklıkta saksıya yerleştirin. Sarımsak Yağı Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Dikmeye başlamak için hazır mısınız?

Kabı saksı toprağı ile doldurun.
Sarımsak dişlerinizi ayırın ve her birini, dik ucu aşağı bakacak ve sivri ucu yukarı bakacak şekilde dik tutarak toprağa dikin.
Her diş 4 ila 6 santim toprağa iterek koyun üzerini 1 santim kadar toprak ile örtün. 4 santim aralıklarla dişleri yerleştirin.
Saksıyı, bir mutfak penceresi gibi doğrudan güneş ışığına maruz kalan bir alana yerleştirin – her gün yaklaşık 8 saat gerekir.
Toprağı nemli tutmayı, kurumaya başladığında sulama yapmayı unutmayın. Eviniz ne kadar sıcak olursa, o kadar sık ​​sulayın. Saksınızı bir lavaboya veya küvete yerleştirerek suyun tahliye olmasını sağlayabilirsiniz. Sarımsak Sevmeyenlerin Bile Hayran Kaldığı “Kavrulmuş Sarımsak”

Yaklaşık 3 ila 4 santim boyunda yeşillikler çıkmaya başlayınca yeşillikleri kesin. Büyütmesi için 1 santim kadar yeşillik bırakın. Bu, tüm bitkinin enerjisinin köküne ve dişlere gitmesini sağlayacaktır. Sonunda, yeşillikler tamamen büyümeyi durduracak.
Bitki kurumaya ve solgunlaşmaya başladığında, sarımsak dişinizi yavaşça kazın. Dolu bir ampul olmalıdır.
Hasat edilmiş sarımsaklarınızı serin ve kuru bir yere asın. İklime bağlı olarak tamamen kuruması 3 ila 7 gün sürer.
Ampulleri mutfağınıza asabilir, yağ ve sirke içeren bir kavanozda saklayabilir veya ampulleri buzdolabınızın içinde kendi başlarına saklayabilirsiniz. Sarımsak Çayı İçin Üç Tarif


Paylaş.

About Author

Comments are closed.