Saksınızın Toprağına Çiğ Yumurta Gömün

0

Saksıdaki toprağa yumurta gömmek kulağa tuhaf geliyor olabilir. Bir kez deneyin farkı göreceksiniz.

Bitkilerinizin büyümesini teşvik etmek için kullanabileceğiniz bir ton kimyasal madde vardır, ancak bunlar genellikle sadece çok pahalı değildir, aynı zamanda zararlı olabilirler. Toprağınıza destek vermek için çevre dostu çözümler bulmak daha iyidir. Bu çözümlerden biri, bir yumurtanın toprağa gömülmesini içerir. Yumurta kabukları nasıl değerlendirilir?

Nasıl yapılır?
Bir saksıya bir miktar toprağı koyun ve yumurtayı üstüne yerleştirin. Daha sonra saksıya toprağı ekleyin, böylece yumurtayı gömün ve normalde yaptığınız gibi seçtiğiniz bir bitkinin tohumlarını da ekin. Bir süre sonra yumurta gevşemeye başlayacak ve doğal bir gübre görevi görecektir. Gömeceğiniz yumurtanın çiğ olduğundan ve haşlanmadığından emin olun.

Yumurta kabuğu
Çiğ yumurta ekmenin biraz fazla olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman yumurta kabuklarını doğal bir gübre olarak da kullanabilirsiniz. Yumurta kabukları kalsiyum, azot ve fosforik asitler bakımından zengindir. Bütün bu maddeler bitkilerin büyümesini teşvik eder. Bitkiler için yumurta kabuğu nasıl kullanılır?


Share.

About Author

Comments are closed.