Şeffaf Dekoratif Sabun Nasıl Yapılır?

0

Evde kullanmak, ailenize veya arkadaşlarınıza hediye olarak boş zamanlarınızda dekoratif ve fonksiyonel gliserin sabunu oluşturabilirsiniz.

Bir sabun bazı olan gliserini katı, eritilebilir bloklar halinde satın alın. Şeffaf gliserin sabunu, hangi rengi seçerseniz seçin, daima biraz şeffaf görünür. Gliserine ek olarak, aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:
Uçucu yağlar. Sabunda kullanmak için sadece birkaç damla esansiyel yağa ihtiyacınız olacak. Limon yağı, gül yağı, lavanta yağı, nane yağı, ya da sabun kokusunu için kullanmak istediğiniz başka gül yağı. Evde Zeytinyağlı Sabun Yapımı

Gliserini çift kazanda eritin
Satın aldığını katı gliserini kolay erimesi için küçük parçalar halinde kesin. Parçaları bir tas içine yerleştirin. Tası da sıcak suyun içine oturtun. Böylece erime başlayacaktır. Bu erime işlemini mikrodalgada da yapabilirsiniz.

Esansiyel yağı ilave edin
Sadece birkaç damla yağ ekleyin; çok konsantre olduğu için uzun süre kalıcı olacaktır. Damlaları gliserinle iyice birleştirilinceye kadar karıştırmak için tahta bir kaşık kullanın, ardından ısıdan çıkarın.

Sabun kalıplarını hazırlayın
Kalıpları, kağıt havlularla kaplı düz bir yüzeye yerleştirin. Sabun kalıplarının iç kısımlarını hafifçe buğulanarak gliserinin gideceği bölgeyi kaplamak için sürtünme alkolüyle dolu sprey şişesini kullanın. Alkol, soğudukça ve kurudukça sabunun içinde kabarcıkların oluşmasını önler. Alkol kullanmıyorsanız, bitmiş sabununuz bir kabarcık tabakasına sahip olabilir. Evde Basit Nane Sabunu Yapımı

Sabunu dökün
Erittiğiniz gliserini sabun kalıplarının içine dökün. Her kalıbı ağzına kadar doldurun. Taşmasına izin vermemeyin, yoksa sabun şekilsiz çıkacaktır.

Bunu hızlı bir şekilde yapmanız gerekecek, yoksa hızla sertleşme olabilir. Gerekirse, dökmeden önce sabunu tekrar ısıtın.

Daha fazla alkol püskürtün
Sabun, kalıplara döküldükten sonra ve hala sıvı aşamasındayken buğulamak için sprey şişesini kullanın. Bu şekilde sabunun düz tarafında kabarcık oluşumunu önleyeceksiniz. Pirinç Sütü Sabunu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Sabunların soğumasını bekleyin, sonra kalıplardan çıkarın

Sabunların tamamen sertleşene kadar kalıplarında bir veya iki saat soğumasını bekleyin. Yeni gliserin sabunlarınızı çıkarmak için sabun kalıplarını ters çevirin. Sabun hemen çıkmazsa kalıbın arkasına hafifçe vurun. Sabunları, kullanmaya hazır olana kadar hava geçirmez bir kapta saklayın.

Bu sabunları yaparken içine otlar koyabilir veya renkli sabunlar için gıda boyası ekleyebilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.