Şehrin Göbeğinde Ama Bir Mikro Evde Yaşamak İster miydiniz?

0

Ufak Yaşam Merkezleri…

Manhattan’da ilk mikro apartmanlar yapılmaya başlandı. Brooklyn’den üretilip yollanarak ünlü Manhattan Köprüsü’nden geçirilecek olan bu ufak evler, önümüzdeki kış sonrasında Manhattan’ın doğu tarafında yaşayan sahiplerine dağıtılacak. Evet, kulağa biraz tuhaf geliyor ev dağıtılması; ancak gerçek bu. Çünkü dünyanın ilk mikro evleri üretilmeye çoktan başlandı bile.

3

Aslında mikro evlerden kast edilen, prefabrik yapıların ince işçilik ve ufak malzemeler eşliğinde hazırlanması olarak dikkat çekiyor. 2013 yılında tasarlanan mikro yapı ünitesi de bu sayede hayata geçirilmiş oluyor. Elektrik tesisatlarının da bu ayardaki ufak malzemelerden yapılacağı duyurulurken, hem Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde hem de tüm dünya üzerinde bu gelişme şaşırtıcı bir etki yaratıyor.

1

Apartman dairelerinin tek tek ve odacık odacık üretilmesinin ardından, belirlenen arazi üzerinde birbirlerine monte edilmesi ile bu mikro ünite ortaya çıkmış oluyor. Yani, oturduğunuz apartman dairesinin apartmanınızdan bağımsız olarak yapıldığını ve sizin gibi tüm dairelerin de bu şekilde üretilip şu an bulunduğunuz yerde bu dairelerin birleştirildiğini hayal edin. İşte proje tam olarak da bu!

4


Paylaş.

About Author

Comments are closed.