Seramik Karo Parlatıcısı Nasıl Yapılır?

0

Seramik karo zemin kaplamadan önce toz birikimlerini ve lekeleri çıkarmak, parlaklığını yeniden kazanmaya yardımcı olur. Elektrikli süpürgesiyle süpürmek tozu gidermeyi kolay bir şekilde sağlar. Lekeleri çıkarmak için genellikle fırçalama veya ovma gerektirir. Bir sızdırmazlık maddesi uygulanması, parlaklık ekler ve yüzeyi gelecekteki lekelerden korur. Sırsız Seramik Karo ve Harç Nasıl Temizlenir?

Bir zemine, 1 su bardağı sirke ile karıştırılmış 3 litre su ile silmek, parıltılı bir zemin sağlayacağı gibi yağ birikimini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Derz çizgileri kirliyse, karbonat tozu ve sudan yapılmış bir macunla fırçalamak normal rengin geri kazanılmasına yardımcı olur. Seramik karo yüzeyinde derin çizikler veya talaşlar varsa, bunları gizlemek için ticari bir karo tamir seti kullanılabilir. Sızdırmazlık maddesi zemin temiz olduğunda ve tüm onarımlar tamamlandığında uygulanabilir. Ev Temizliğinde Sirke Kullanımı

Seramik karoların düzenli olarak temizlenmesi, optimum parlaklığı sağlamanın en iyi yoludur. Toz ve kir, seramik yüzeylere aşındırıcıdır, çünkü bu kirler seramik karo cilalarının yavaşça aşınmasına ve sızdırmazlık maddesi kaplamasına zarar verir. Tüm dış girişlere paspas koymak tozların karoların üzerine daha az gelmesini sağlayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.