Seramik Tavanızın Rengi Mi Değişti? Yapıştırıyor Mu?

0

Renk değişikliği ve yapışkan noktalar, seramik tencere severlerin sorunudur. Yağ artıkları, safsızlıklar ve sıcak noktalar olağan şüphelilerdir, pişirme spreyleri ve diğer katkı maddeleri nedeniyle en büyük sorunu yaratır. Bir yağ duman noktasını geçtikten sonra, kimyasal olarak parçalanır ve trans yağlara dönüşmenin yanı sıra, neredeyse seramike yapışır. En azından, temizlemeye çalıştığınızda öyle görünür. Asla aşındırıcı kullanmayın veya bulaşık makinesinde seramik tavayi yıkamayın. Seramik Tencere Tavaları Neden Kullanmalısınız?

Tahta, bambu, silikon veya plastik kazıyıcı kullanarak yiyecek artıklarını çıkarın. Sorunlu bölgeleri ılık suyla nemlendirin ve tekrar kazınmadan önce yumuşamasını sağlayın.

Tencereyi bir sünger veya naylon fırça kullanarak ılık suyla ve hafif bulaşık deterjanı ile yıkayın. Tava alt kısmında sırsız bir kısım yoksa, birkaç dakika bekletin.

Tavayı durulayın ve kurulayın. Karbonat ve ılık suyu eşit miktarda birleştirerek macun yapın ve renksiz, yapışkan alanları kaplayın.

Naylon bir fırça kullanarak macunu tavaya sürün. Durulayın ve gerektiği kadar tekrarlayın. Tencere Seçiminde Seramik mi Granit mi?

İpucu
Seramik kaplarda yiyecekleri kızartırken bir yağ kullanın. Tavayı diğer pişirme türleri için kullanıyorsanız, altını daima nemli yiyeceklerde veya sıvılarda tutun. Kuru pişirme, seramik ve yiyeceği aşırı ısıtan sıcak lekeler oluşturarak, ovalama yapabileceğiniz renk atmasına neden olur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.