Neden, Ne zaman, Nerede Sesli Kitap

0

4 yıl önce köprü trafiğinden çok bunaldığım bir gün radyoda dinleyecek hiç bir şey bulamadığımda ve trafikte boşa geçen zamanımı nasıl değerlendirebilirim diye düşünürken Audio Book’larla tanıştım. Yani türkçe anlamıyla Sesli Kitap. Son 4 yıldır aktif olarak Audio Book dinliyorum ve yazdığım birçok yazıda sizlere de öneriyorum. Kaç tane sesli kitap dinlediğimi inanın hatırlamıyorum çünkü artık haftada 1 tane bitiriyorum. Sesli Kitabı, her durumd “okuyabiliyorsunuz”: spor yaparken, seyahat ederken, dikkatiniz dağılmıyorsa otomobil kullanırken, vs vs. Eğer gün içinde ne kadar çok zamanda kitap “dinleyebileceğinizi” bir düşünseniz çıkan sonuca şaşırırsınız.

Ayrıca sesli kitap dinlerken, yanınızda koca bir kütüphaneye sığabilecek kadar kitap taşıyabiliyorsunuz…

Sizlere attığım Bulletin Debate’lerde de okuduğum ve beğenip size önerdiğim bir çok sesli kitap oldu.  Ancak bugüne kadar önerdiklerim hep ingilizceydi. Aranızdan bir çok kişi bana Türkçe Audio Book –Sesli Kitap- var mı diye soruyordu. Ben de olsa ne güzel olur diyordum ki, son 10 gündür fark ettiğim bir sitede bir çok türkçe sesli kitap olduğunu fark ettim ve sizlerle paylaşmak istedim.

http://www.seslenenkitap.com/ bu siteyi facebookta gezinirken keşfettim ve hemen denemek için bir tane kitabı dinlemeye başladım ve çok sevdim.. sizlere de önermek istiyorum. Bir çok kitap var ve portfoyü gün geçtikçe de artıyor…

İngilizce dinlemek isterim derseniz www.Audible.com  sayfasını öneriyorum…

—————————————-

Bununla beraber, dün seyrettiğim ve beni çok etkileyen, The Employment (İstihdam), Arjantinli Görsel Tasarımcı Santiago Grasso tarafından yönetmenliğinin yapıldığı, sayısız festivale katılmış ve 100’den fazla ödül almış müthiş bir animasyonu sizlerle paylaşmak istiyorum… 

Herkesin farklı anlamlar çıkarabileceği bu kısa filmde; iş gücünün başka bir seviyeye taşındığı distopik bir dünyada, bir adamın hazırlanıp işe gitme sürecini farklı bir şekilde izleyeceksiniz.

http://www.viraligo.com/gunumuz-is-dunyasina-muhtesem-bir-bakis-acisi-getiren-nefis-bir-animasyon/

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim…


Paylaş.

About Author

Marmara Üniversitesi Arşivcilik Bölümünü dereceyle bitirdi, Koray Holding’te iş yaşamına İnsan Kaynakları alanında başladı, 3.5 yıl burada çalıştıktan sonra, Turkcell İnsan Kaynakları Ekibinde öncelikle 3 yıl Turkcell Akademi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu, daha sonra İşealım Ekibine geçti, 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Organizasyonel Gelişim ve Değişim Ekibinde 1 yıl çalıştı ve Turkcell’den ayrılarak Nortel Networks İnsan Kaynakları Müdürü olarak, Vodafone Türkiye İşeAlım Müdürü olarak çalıştı. Halen Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız otomotiv dizayn şirketi olan Hexagon Studio’da IK ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır. PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) üyesidir. İngilizce, Osmanlıca, Farsça bilmektedir. Çalışmanın dışında kalan zamanlarında kitap okumak ve spor yapmak en çok vakit harcadığı alanlardır.

Comments are closed.