Sevdiğiniz Adamın, Doğru Kişi Olduğunun 8 Kanıtı

0

Hayatınızdaki kişi sizi her yönden etkiler. Beraber yaşamak, evlenmek ya da onun içinde olduğu planlar yaparken dikkatli olmak oldukça önemli. Birlikte olduğunuz kişinin doğru kişi olduğuna ve yapacağınız her şeye değeceğine emin olmanız gerek. İşte hayatınızdaki adamın doğru kişi olduğunu gösteren işaretler;

1. Doğru adam en büyük yardımcınızdır

Sizi önemser ve sizin önceliklerinizi kendi önceliği gibi algılar. Hayalleriniz ve istekleriniz için sizi destekler, teşvik eder. Hayatı daha olumlu bir hale getirir ve stresinizi azaltır.

2. Doğru adam bir şeyler öğrenmenizi sağlar

Kim ne giymiş, nerede görülmüş gibi konuşmalar yapmak yerine olabildiğince entelektüel konuşmalar yapar. İçinde bulunduğunuz durumu değerlendirerek, yapıcı uyarılarda bulunur.

3. Doğru adam sizi dinler

Herhangi bir şey hakkında sizi sabırlıca dinler. Deneyimlerini ve bildiklerini siz kendinizi anlattıktan sonra paylaşır. Sizinle paylaşımı iyi olan bir adam bulduğunuz zaman arkadaşlarınıza olan ihtiyacınız ikinci planda yer alır.

4. Doğru adam kavga etmek yerine kendini anlatmayı tercih eder

Özgüveni yüksek bir adam kavga etmek yerine sakin bir şekilde fikirlerini anlatır ve karşılığında tepkinizi görmek ister. Kızdığı ve duygusal olduğu anlarda dahi bu çizgisini bozmayarak ilişkinizin zedelenmesini engeller.

5. Doğru adam yanlışlarını bilir, itiraf eder, affeder

Yanlış bir şey yaptığını bilen bir adam bunu kendine rahatlıkla itiraf eder. Yanlış yaptığını size açıklar ve telafi etmek için özür diler. Hata yapılabileceğini kendi yaşamında kabullenen bir adam aynı zamanda affedici bir adamdır.

6. Doğru adam bakımlı ve kendi ile ilgilidir

Kendini sevmeyen birinin sizi sevmesini beklemeyin. Bakımlı, ruh ve fizik sağlığına önem veren bir adam sizi de kendisi kadar önemseyecek demektir. Sağlıklı bir adam sağlıklı bir ilişkinin temelini oluşturacaktır. 

7. Doğru adam şaşırtır

Beklemediğiniz anlarda romantik olan bir adam çok hoşunuza gidecektir. Sabah uyandığınızda dünyanın en güzel kadını olduğunuzu söyleyen, yatağınıza kahvaltı getiren, yemek yaparken birden sizinle dans etmeye başlayan bir adam doğru adamdır.

8. Doğru adam arkadaşlarınızı da sever

Bazı durumlarda arkadaşlarınızın size çok yardımcı olduğunu, önceki hayatınızda birçok problemi atlatmanızda arkadaşlarınızın önemli bir paya sahip olduğunu bilen bir adam hayatınızdaki doğru kişidir. Sizin sevdiğiniz kişileri sever ve onları önemser.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.