Sevgililer Gününü Yalnız Geçireceklere Öneriler

0

Sevgililer günü her yılın 14 Şubatında birçok millet tarafından kutlanılan özel bir gündür. Bu günün tarihine bakıldığında Roma Katolik Kilisesi’nde görevli Valentine isimli bir din adamı adına ilan edilmiş bayram olduğu görülmektedir. Dünyada birçok toplumun kutladığı bu günde yaklaşık bir milyar kart gönderilmektedir. Bu özel günü sevgililer birbirlerine hediyeler vererek, kartlar vb. yollayarak, romantik sürprizler yaparak kutlarlar. Bir de bu günü yalnız geçirecek insanlar var. Peki onlar bu günü nasıl değerlendirebilirler.

Bu Güne Çok Aldırış Etmemek

Bu gün her ne kadar birçok kişi tarafından kutlansa da diğer günlerden farklı bir gün değildir. Bir dini ve milli temeli olmaması sebebiyle çok kişi tarafınca önemsenmemektedir. Kutlanmasını yanlış bulanların sayısı da bir hayli fazladır. Eğer sevgiliniz yoksa ve bu günü yalnız geçirecekseniz sizin için özel bir anlam ifade etmemektedir. Bu nedenle farklı bir şey yapmaya gereksinim duymak yerine gündelik işlerinize devam edebilirsiniz.

Aileyle Vakit Geçirmek

Sevgili kelimesi sözlükte ‘sevgi ve bağlılık duyulan’ anlamına gelmektedir. Sevgili denildiğinde ilk akla gelen kız/erkek arkadaş olsa da sevdiğiniz herkes sizin sevgilinizdir. Bu anlam üzerinden hareket ederek bu özel günü ailenizle ve sevdiklerinizle geçirerek; onlara hediyeler alarak onlara ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz. Kişiye en çok değer veren kuşkusuz ailesidir. Böyle bir günü onlarla kutlamak verilen değerin karşılığı olarak görülebilir ve onları çok mutlu edecektir.

Arkadaşlarla Birlikte Aktivitelerde Bulunmak

Bu günü evde sıkılarak geçirmek yerine kalabalık bir ortamda geçirmek size daha iyi gelecektir. Birçok kişinin sevgilisiyle kutladığı bu günü yalnız geçirmek kuşkusuz insana üzüntü veren bir durumdur. Bu nedenle farklı aktivitelerde bulunarak keyifli bir şekilde geçirmek sizin elinizde. Yalnız geçirecek olan arkadaşlarınızla buluşmanız daha isabetli olacaktır. Uzun süre planlanıpta yapılmamış olan eğlence programları için ideal bir gün olabilir. Bu şekilde değerlendirildiğinde belki çiftlerden çok daha fazla eğlenecek ve çok daha mutlu olacaksınız.

Sevgili Bulma Arayışı İçine Girebilirsiniz

Bu günü çiftler kutladığı için yalnız olan insanlarda yalnızlık hissi daha baskın bir şekilde hissedilecektir. Sizin gibi yalnız geçirecek kişilerle tanışıp yeni bir başlangıç yapmak için bir fırsat haline getirebilirsiniz.

Bu günün sıradan bir gün olduğunu unutmamak ve bu günü yalnız geçirmekten üzüntü duymamak gerekir. Sonuçta sevgililer günü güneşin yine doğudan doğup batıdan battığı, yağmurun yine yeri ıslattığı bir gündür. Asla üzülmeye sebep olmamalıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.