Sevgilinizle Yapabileceğiniz 5 Güzel Aktivite

0

Günümüzde, insanlar o kadar çok teknolojiyle haşır neşir ki, ikili ilişkiler adeta sosyal medya, mesajlaşmalar ve telefon konuşmaları etrafında sınırlı kalıyor. Mesajlarda gönderilen somurtan bir yüz ifadesiyle küslükler yaşanırken, aşkın anlatımı hazır videoların gönderilmesiyle oluyor. Oysa sevgilinizle beraber yapabileceğiniz farklı aktiviteler hem ilişkinizi sıradanlıktan kurtarır hem de birbirinizi daha iyi tanımanızı sağlar.

1. Sevdiğiniz Yazarın Söyleşisine Gidin

Sevdiğiniz yazarlar, bir bakıma sizlerin aynadaki siluetlerinizdir. Pek çok yazar, belli aralıklarla farklı şehirlerde söyleşiler yapar ve bu söyleşilerde edebiyatın yanı sıra kendi hayatları ve kişilikleriyle ilgili konuşur, izleyicilerle sohbet eder. Böyle bir etkinlikte bulunmak, çiftlerin birbirlerini tanımalarını kolaylaştırır. Ayrıca, sevgiliniz için yapacak bir sürpriz arıyorsanız daha iyisini bulamazsınız.

2. Tiyatro Kursuna Gidin

Tiyatronun, illa profesyonel olarak yapılması şart değildir.  Amatör olarak da ilgilenebilir ve güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Bu kurslar sırasında, diyaframınızı kullanmayı öğrenebilir, daha etkili konuşabilirsiniz. Ayrıca, kurs sırasında alınan güven eğitimi de ilişkinizdeki güveni test etmeniz ve geliştirmeniz için önemli fırsat. Kursun bitiminde yer alabileceğiniz ufak bir piyes sayesinde, özel anılar biriktirme şansınız olacak ve yıllar sonra dahi video ya da fotoğraflara bakarak duygulanacaksınız.

3. Çocuk Esirgeme Kurumu ve Huzur Evlerini Ziyaret Edin

Bir kişinin merhamet duygusu, ilişkilerde oldukça önemlidir. Çocuk esirgeme kurumu ve huzur evlerinde zaman geçirirken, çok özel anlar paylaşabilirsiniz. Karşınızdaki insanları mutlu ederken, beraber zaman geçirmek aranızdaki bağı daha da kuvvetlendirecektir. Özellikle, çocuklarla paylaşılan anlar, size ilerleyen zamana dair ipuçları verecektir.

4. Paraşütle Atlayın

Adrenalin düzeyinin artışıyla beraber, mutluluk ve aşk hormonu diye bilinen serotoninin düzeyi de artar. Böylelikle aşkınız daha taze kalırken, kolay kolay da yaşlanmazsınız. Paraşütten kendiniz atlamak için 1 haftalık kurslar bulunmakta. Ancak; bu kadar süre ayırmak istemiyorsanız 1 günlük eğitim sonucunda, bir uzmanla beraber de atlamanız mümkün. Sevgilinizle el ele paraşütten atlarken çektirdiğiniz bir fotoğraf, yıllar boyunca kalıcı olabilir.

5. Dalış Yapın

Şimdiye kadar denizaltının büyülü dünyasını tanıma fırsatı bulamadıysanız, daha fazla beklemeyin. Eğitim için hemen hemen her şehirde bulunan havuzlara başvurabilirsiniz. Burada eğitiminizi aldıktan sonra, ülkemizde bulunan denizlere dalabilir ve çok farklı canlıları tanıyabilirsiniz. Zaman içerisinde, bu dünyanın sizi sürüklediğini ve içinizdeki sesin sizi okyanuslara doğru hareket ettirdiğini göreceksiniz. Hele ki, bu eğlenceli aktiviteyi sevgilinizle beraber gerçekleştirirseniz çok güzel bir ortak hobi sahibi olmuş olacaksınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.