Sigara Kokusunu Eşyalarınızdan Nasıl Çıkarırsınız?

0

Sigara kokusu, sigara içilmese bile çok uzun süre kalan bir kokudur. Duman parçacıkları o kadar küçük ki bir evin her yerine nüfuz edebilir, yıkandıktan sonra bile giysiler üzerinde kalabilir. Evinizde sigara içildi ve sonrasında siz rahatsız oluyorsanız, kokunun gitmesi için ihtiyaçınız sadece birkaç malzemedir.Sigara küllerini evde kullanabilirsiniz

Temiz Kokan Giysiler

Sirke, giysinizinizde kalan sigara kokusunu ortadan kaldırmanın anahtarıdır. Küvetinizi çok sıcak su ile doldurun ve bir bardak sirke ekleyin. Kokulu giysilerinizi buharın üstünde asın, kapıyı kapatın ve kıyafetleri birkaç saat bırakın. Çantanız sigara dumanı kokuyorsa, öğütülmüş az miktarda bir kahveyi küçük bir keseye koyun. Bu keseyi çantanıza koyun ve içinde birkaç gün taşıyın. Kahve, kokuyu etkisiz hale getirecektir.

Mobilyalar

Karbonat, sigara dumanının kokusuna karşı mükemmel bir silahtır. Döşemeli mobilyalarınıza hafif bir serpinti verin. Vakumlama işleminden önce en az üç saat bekletin; sandalyeleriniz ve kanepeleriniz sigara kokularından arındırır. Ahşap yüzeyleri uygun bir ev temizleyicisiyle iyice temizleyin. Sigara içenler için akciğeri temizleyecek içecek

Halılar

Granüllü kuru halı temizleyicisi, halılarınızda kokunun yenilenmesine yardımcı olur. Genellikle temizleyiciyi tabana yayınız, belli bir süre beklettiniz ve daha sonra vakum uygulayınız. Ciddi tüylü halılan bir halı yıkama makinesi veya profesyonel bir şampuan gerektirebilir.

Duvarlar

Birkaç yıldır sigara içilen evlerin duvarları da kokar. Ve bu kokudan kurtulmak zor olabilir. Gece boyunca iki kase beyaz sirke veya amonyak koyabilirsiniz. Kömür de alternatif olabilir. Odaya kömür koyun, o gece odada bırakın. Duvarlar ıslak yıkanabiliyorsa, aşındırıcı olmayan, çok amaçlı bir temizleme çözeltisi ile fırçalayın. Halıdaki sigara Yanığı Nasıl Çıkarılır?


Share.

About Author

Comments are closed.