Sihirli Bir Duş İçin: Duş Kapsülü Yapımı

0

Sabahları uyanmak ve canlamak için size güzel bir önerimiz olacak “Duş kapsülleri”. Bu bombaları evinizde kendiniz istediğiniz gibi hazırlayarak, sabahları duş sırasında sevdiğiniz kokuları alarak yıkanabilirsiniz.

Bu bombaları farklı uçucu yağlarlarla yaparak arkadaşlarınıza çok güzel bir hediye de hazırlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler

Küçük karıştırma kabı

1 su bardağı kabartma tozu

1/2 su bardağı sitrik asit

1/2 su bardağı mısır nişastası

30 portakal esansiyel yağı damla

30 damla lavanta esansiyel yağı

30 damla uçucu yağ limon

Püskürtme şişesi

Silikon kalıp

Yapılışı:

Küçük bir karıştırma kabında kabartma tozu, sitrik asit ve mısır nişastasını karıştırın. Sitrik asit, kokunun dışarıya çıkmasını sağlarlarken, kabartma tozu ve mısır nişastası hazırlayacağınız bombaları birarada tutmaya yarar.

Yavaş yavaş esansiyel yağları ekleyin ve karıştırın. Portakal esansiyeli serinletici ve yatıştırıcı bir kokudur. Lavanta ve limon esansiyel yağları ise gençleştirir. Karışıma biraz su ilave ederek iyice karıştırın. Karışım ıslak kum kıvamına geldiğinceye karıştırmaya devam edin.

Karışım istediğiniz kıvamda olunca  silikon kalıpların içine koyun en az sekiz saat kuruması için bekletin. Ardından bombaları kalıpların içinde çıkarın.

Hazırladığınız bu duş bombalarını, duş yaparken bir tanesini yere koyun veya kuvetin içine atın. Bu canlandırıcı ve taze kokuların duş yaparken keyfini çıkarın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.