Sık Sık El Yıkayanlar İçin Koruyucu Sabun

0

Eğer sık ​​sık ellerinizi yıkıyorsanız o zaman sabunlardan dolayı elleriniz sürekli tahriş olur. Yıkamadan dolayı ellerinizin zarar vermemesi için yatıştırıcı bir el sabunu kullanmak zorunluluktur. Piyasada satılan sabunlarda bulunan kimyasallar özellikle elleri tahriş ediyor. Bu yazıda size önereceğimiz sabun ile hem ellerinizi koruyacaksınız hem de mis gibi kokmasını sağlayacaksınız. Cildinizi kurutmayan doğal köpüren el sabunu

Koruyucu sabun için gerekli malzemeler

Rende

Orta büyüklükte karıştırma kabı

Çeyrek fincan traş sabunu

4 su bardağı kaynar su

1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Çırpma teli

Esansiyel yağ (isteğe bağlı)

Pomlalı kap

Huni (isteğe bağlı)

Yapılışı

Bir fincanın çeyreği kadar traş sabununu rendeleyin. İçine isterseniz başka sabunları da rendeleyerek ilave edebilirsiniz. İsterseniz castile sabun veya fransız süt sabunu da ekleyin. Bu sabunların tahriş edici özelliği yoktur. Ellerinizi her yıkamada koruyacaktır.

Rendelediğiniz sabunun içine kaynar su ilave edin. Ardından hindistan cevizi yağını da koyun. Sonra kabın içinde sabun rendeleri eriyinceye kadar iyice karıştırın. 3 farklı sıvı el sabunu tarifi

Karışım oda sıcaklığına gelinceye kadar iyice karıştırın. Bu sırada sabunun erimesiyle karışım kıvam alacaktır. Sabuna en sevdiğiniz uçucu yağlardan 10-20 damla damlatın.

Daha sonra bir huni yardımıyla sabunu pompalı bir şişenin içine doldurun. Bu sabunu ne kadar sık kullanırsanız kullanın elleriniz kesinlikle tarhiş olmayacaktır. Hindistan cevizi yağı, ellerinizin nemini sağlayacaktır.


Share.

About Author

Comments are closed.