Silikon Kalıp Kullanmanın 7 Parlak Yolu

0

Silikon kalıbınız tekrar kullanılabilir bir çörek tepsisinden çok daha fazlası olabilir. Silikon kalıpların sonsuz olanaklarını burada keşfedin!

1. Öğle Yemeği / Snack Tepsisi
Silikon kalıplar, atıştırmalık bir öğle yemeğini servis etmek için mükemmeldir.
Silikon kalıbınızdaki her boşluğu fındık, üzüm, peynir küpü, kurutulmuş et, simit gibi şeylerle doldurun. Duş Giderlerini Açan Tablet Yapımı

2. Gıda Hazırlama
Pişirmeye başlamadan önce tüm malzemelerinizi hazırlamak işlemi çok daha kolay hale getirebilir. Ancak bu malzemeleri bir grup ayrı kaseye koymak yerine, bir silikon kalıp kullanın! Temizleyeceğiniz bir kalıp olur.

3. Kalan Malzemelerin Dondurulması
Bir tarifte kullanmak için satın aldığınız malzemelerin kalan bölümlerini saklamak için silikon kalıpları kullanabilirsiniz. Malzemeyi kalıba koyun ve dondurun.

4. Ispanak Küpleri Yapın
Ispanak küpleri yapmak için ıspanak (veya en sevdiğiniz yeşillikler) biraz suyla karıştırın ve karışımı bir silikon kalıba dökün.  Buzdolabı Koku Giderici Tabletler

Küpleri katılaşana kadar dondurun, ardından dondurucu torbasına aktarın. Bir içecek yapmak isetediğinizde ıspanak küplerinizden birkaçını alın ve kullanın.

5. DIY Banyo ve Güzellik Ürünleri Yapmak
Evde silikon kalıp kullanmanın en kolay yollarından birin kendi banyo ve güzellik ürünlerimi yapmaktır! aşağıdaki ürünleri silikon kalıplar yardımıyla yapabilirsiniz. Sevimli Limon Sabunları Yapın

Banyo Bombaları
Fizzy Tuvalet Temizleme Bombaları
Fizzy Tuvalet Parfüm Bombaları
Koku Giderici Diskler
Duş Jeli
Yağ Çekme Tabletleri
Losyon Barları
Kil Sabunu

6. Ev Yapımı Balmumu Eritin
Evinizde hava spreyi olarak kullanabileceğiniz kokulu balmumu eritmelerini yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığını okumak için tıklayın. Aktif Kömür Sakızları Tarifi (Mide Sorunları İçin)

7. Küçük Eşyaları Saklamak İçin
Bir çekmece açmak ve içimde bir sürü küçük eşya görmek sizi deli ediyorsa silikon kalıp işinize yarayabilir. Yapışkan silikonu çekmecenin içine koyun ve küçük eşyaları kalıbın içindeki boşluklara doldurun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.