Sirke Banyosunun Faydalarını Biliyor Musunuz?

0

Sirkenin cilt üzerindeki faydalarını bilmeyen yoktur. Ancak sirke ile banyo yapmak çok bilinen ve yaygın bir uygulama değildir. Elma sirkesi çok yönlü doğal bir ilaçtır. Elma sirkesi (ZMA) B vitaminleri ve C vitamini açısından doğal bir kaynaktır ve cildi besleyen mineraller içerir.

Cilt Sorunları yok eder

ZMA ciltte mantar ve bakterileri öldürerek egzama ve diğer cilt hastalıklarıyla mücadelede rahatlama sağlar. Sirke genellikle egzama, kepek ve kuru cilt sorunları için tavsiye edilir. Aynı zamanda antibakteriyel özellikleri ile yararlı asitleri ile aknelere karşı etkilidir. Elma sirkesiyle banyo yapmanın 4 faydası

Vücut Kokusunu azaltır

Bakteriler, özellikle koltuk altı gibi yerlerde, vücutta ter veya nemli ortamlarda .üyür ve vücud kokusunu oluşturur. Sirke bakterileri öldürerek kokusunun oluşmasını önler.

Koltuk altınız çok kokuyorsa kendi deodorantınızı yapabilirsiniz. Karbonat ve elma sirkesini karıştırın ve koltuk altınıza sıkın. Ne koku kalacak ne de koltuk altınız tahriş olacaktır.

Sirke banyosu nasıl yapılır

Haftada bir veya iki kez küvetinizi doldurun ve içine 1 veya 2 bardak elma sirkesi ekleyin. Elma sirkesini güzelliğiniz için nasıl kullanmalısınız?

Yüzünüzü de bu suyuya temizleyebilirsiniz. Saçlarınızı da ıslatmayı unutmayın. saçlarınızın 20-30 dakika bu suyun içinde bekletin. Sirkeli suyun içinde banyo yaptıktan sonra vücudunuzu durulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.