Sirke Kokmayan Sirkeli Temizleyici Nasıl Yapılır?

0

Temizlikte veya diğer işlerde sürekli doğal ürünlerin kullanılmasını öneriyoruz. Hem kimyasal barındırmaması, hem kolay yapılması hem de bütçe dostu olmasından dolayı sirke bazlı temizleyicileri kullanabilirsiniz. Ancak bazı kişiler sirke kokusundan hoşlanmaz. Sirkeli temizleyici kullanmak istiyor ama sirke kokusuna tahammül edemiyorsanız size basit bir yöntem önereceğiz.

Denemeye hazır mısınız? Başlamak için nelere ihtiyacınız olacak:

Narenciye Kabukları – İstediğiniz narenciye kabuklarını biriktirebilirsiniz.
Beyaz Damıtılmış Sirke -Kavanozu dolduracak kadar yeterince ihtiyacınız olacak, bu nedenle büyük bir sirke satın alın. Sirkeyle temizlikte yapılan 3 hata

Malzemelerinize sahip olduğunuza göre, artık narenciyeyi soymaya başlayabilirsiniz.

Tüm narenciye kabuklarını beyaz sirke ile birlikte cam bir kavanozun içine koyun. Kavanozun ağzını sıkıca kapatın. Yaklaşık iki hafta boyunca karanlık bir yerde saklamayın. Temizlikte sirke nerelerde kullanılmamalı?

Daha uzun bir süre saklamak isterseniz olabilir. Narenciye kabuğunu sirkede ne kadar uzun süre bırakırsanız o kadar çok sirkenin kokusu azalacaktır.

Temizlik yapmadan önce kabukları sirkenin içinde çıkarın. Sirkeyi bir sprey şişesinin içine doldurun. Temizlikte sirke kullanımı


Paylaş.

About Author

Comments are closed.