Sirkenin Yararları

0

Sirkenin yararları saymakla bitmiyor. Saçlarınıza ışıltı kazandırmaktan cildinizi güzelleştirmeye, diş lekelerinizi yok etmekten tutun güneş yanıklarınızdan kurtulmanızı sağlayacak kadar faydası bulunan sirkeyi daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Sirkenin yararları nelerdir?

Güzellik uzmanları, sirkeyi yalnızca bir salata sosu olarak görmenizin doğru olmadığını; cildinizin güzelliğinden, saçınızın sağlığına kadar bir çok faydasının olduğunu belirtiyor.

Sirkenin yararlarından hangi ünlü isimler  faydalanıyor?

Özellikle son dönemlerde ismini sıklıkla duyduğumuz  Miranda Kerr ve Megan Fox gibi güzellikleri ile  göz kamaştıran ünlüler, sırlarının sirkeli su olduğunu sevenleri ile paylaşıyorlar. Hal böyle olunca, bir çok insan bu yöntemin gerçekten işe yarayıp yaramadığını sorgulamaya başladı. Araştırmaların ışığında sirkenin sayısız faydasının olduğu kanıtlandı. Eğer siz de güzelliğinize güzellik katmak daha sağlıklı bir görünüme kavuşmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız listeye göz atın! İşte sirkenin müthiş faydaları;

Sirke saçlarınızı ışıl ışıl yapıyor

Saçınızı şampuanlayıp duşunuzu aldıktan sonra son olarak durulama suyunuza sirke ilave etmeyi unutmayın. Sirke, saçınızın köklerini güçlendirmekle kalmaz aynı zamanda saçınızı parlatır. Kullanmadığınız eski bir şampuan şişesinin içine 3 tatlı kaşığı sirke koyarak su ile seyreltin. Daha iyi bir sonuç almak için bu uygulamayı haftada iki üç kez yapmaya dikkat edin!

Elma sirkesi cildinizin PH dengesini düzenliyor

Kimyasal toniklerin yerine doğal sirkeyi seyrelterek pamuk yardımı ile yüzünüze uygulayın. Bu uygulamayı geceleri yüzünüzü yıkadıktan sonra ya da sabahları yüzünüzü nemlendirdikten  sonra yapmanız oldukça etkili olacaktır. Elma sirkesi ile hafif kompres yaptıktan  sonra tüm gece boyunca sirke cildinizde kalmalı. Böylece cildinizdeki yaşlanma lekeleri ve akne izleri kısa bir süre sonra gözle görülür bir şekilde azalacaktır.

Sirke diş lekelerine de iyi geliyor

Dişlerinizin sararmasını önlemek ya da beyazlatmak istiyorsanız  elma sirkesi ile dişlerinizi fırçalamayı deneyin! Daha sonra ağzınızı bol suyla çalkalamayı unutmayın.

Güneş yanıklarınız mı var?

Küvetinizi suyla doldurduktan sonra banyo suyunuza bir fincan kadar sirke ilave ederek ve yaklaşık bu suda on dakika kadar bekleyerek, güneş yanığı sonucunda  duyduğunuz rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Sirke zayıflamanıza da yardım ediyor

Kilonuzun kontrolünü sağlamak için yarım litre suyun içine iki üç yemek kaşığı kadar elma sirkesi ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız bu sirkeli suyu gün boyunca tüketmeniz metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacak ve yağ yakımını hızlandıracaktır. . Elma sirkesinin içeriğinde bulunan asetik asidi her gün tükettiğinizde kilo vermenizde oldukça etkili olduğunu göreceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.