Sirkeyle Temizlemede Yapılan 3 Hata

0

Birçok kişi evlerini temizlerken doğal temizleyicilerin ne kadar önemli olduğunu zaten biliyor. Sadece diğer temizleyicilere göre daha ucuz değil, vücudunuz için daha az zararlı, çevre için daha güvenli ve eviniz için daha iyi sonuçlar veriyorlar.

Bu doğal temizleyiciler asla karıştırılmamalıdır.

Şu anda kullanılan en popüler doğal temizleyicilerden biri sirke. Doğru şekilde kullanıldığında, sirke, evinizi pırıl pırıl korumak için güvenli ve etkili bir yol olabilir.

Bununla birlikte, diğer doğal temizleyicilerle karıştırıldığında, bunun tersi sonucu veya çok daha kötü bir durum yaşayabilirsiniz. İşte sirke ile temizlik yapmak ve yapılmayacak şeyler.

1. Beyaz sabun felaketi

Tezgahı, parke zeminini veya evinizin herhangi bir yerini sabun ve sirke kombinasyonu ile temizlemeyi denerseniz, kendiniz için daha fazla iş yaratmış olabilirsiniz.

Kastil sabunu sirke ile birleştiğinde, sabunun üretildiği katı ve sıvı yağlar bir tür sümüksü hal alır ve temizliği zorlaştırır. Sonunda, başladığınızdan daha büyük bir karmaşa yaratır.

Bunun yerine,

Önce yağları yok etmek için Castile sabunu ile yüzeylerinizi temizlemeyi deneyin ve sonra daha lekesiz bir parlaklık için sirke ile yıkayın.

2. Fırında gazla köpüren bir atık

Asitli sirke, karbonat tozu ile karıştırıldığında, temizlik için pratikte yararsız olan çok hafif bir tuzlu su topluluğu elde edilir.

İkisi bir araya getirdiğinde muhteşem bir kabarcık reaksiyonu göreceksiniz ve bunu yaratmaya koyduğunuz tüm zaman ve parayla birlikte eriyen tüm temizleme özellikleri gibi bakabilirsiniz.

Bunun yerine,

Sirke, eski cam ürünlerinin parlaklığını düzeltmek için harika çalışırken, karbonat tozu, fırınlardaki yapışkan, yanmış kalıntıları çıkarmak için kullanılmalıdır.

3. Zararlı hidrojen peroksit

Bu iki doğal temizleyicinin kombinasyonu aslında tehlikeli bir korozif asit oluşturur ve evinizde sorun yaratmamasına rağmen cildinizi, gözlerinizi, akciğerlerinizi tahriş ettirdiğinizi ve kalıcı yara izi yarattığını gösterdi.

Bunun yerine

İki ürünü ayrı püskürtme şişelerine koyup bunları teker teker kullanmayı deneyin. Bölgeye temizleyicilerden birini püskürtün, alanı kuru konuma getirin, hemen sonra diğer temizleyiciyi kullanın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.