Sırsız Seramik Karo ve Harç Nasıl Temizlenir?

0

Sırsız seramik karo ve harç, son derece popüler olan mat bir yüzeye sahiptir. Bununla birlikte, pürüzlü yüzeyden dolayı, bu dekoratif eşyalar kiri sırlı muadillerinden daha fazla kiri çekme ve gösterme eğilimindedir. Sırsız seramik karo ve harçların temizlenmesi özellikle zor değildir, ancak daha fazla zaman alır. Seramik Kupalardaki Lekeleri Kimyasal Olmadan Çıkarın

Temizleme solüsyonunuzu karıştırın. 5 litrelik kovada 1 bardak sirke, 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı ile birleştirin. Çözeltiyi karıştırmak için etrafına sürün veya karıştırmak için bir bez kullanın. Bu karışım ellerinize zarar vermez, ancak onları sirke kokusuna neden olur, bu nedenle lastik eldiven giyin.

Kuru karoyu sert bir fırça ile ovun. Bu, oldukça fazla miktarda kir, toz ve pisliği giderir. Sert bir fırça kullanmak sırsız karo ve harçlara zarar vermez; harçta yeni çizikler veya pürüzlü noktalar görünmez ve karo çizilmemelidir. Banyo Fayansları ve Küvetinizi Temizlemenin Kolay Yolları

Bir bezi sirke çözeltisi ile nemlendirin ve döşemeyi silin. Sirke, döşemeyi çevre açısından güvenli bir şekilde temizlerken küf ve pas lekelerini giderir. Bez her kurumaya başladığında veya lekelerle kararmaya başladığında, iyice durulayın ve tekrar başlayın.

Tüm alanı temiz su ve temiz bir bezle durulayın. Ciddi küfünüz varsa, bu adımı atlamayı düşünün; sirke çözeltisinin harç ve karo üzerine oturması, kalan sporları öldürmeye yardımcı olacaktır. Aksi takdirde, tüm alanı silmek için temiz suyla nemlendirilmiş bir bez kullanın. Bu, sirke kokusunu giderecek ve fayanslarınızı taze ve parlak bırakacaktır. Fayansların Arası Nasıl Temizlenir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.