Sivrisinek Isırığı Kaşıntısını Geçirmenin En Basit Yolu

0

Yaz aylarının en sinir bozucu tarafı sivrisinekler tarafından ısırılmak olabilir. Sivrisinek ısırığı kaşıntısı dayanılmaz olduğunda, kaşıntıyı geçirmek için bir çare arıyorsanız, diş macunu en basit çözüm olacaktır.

Diş macununun, özellikle böcek ısırıkları sonucu oluşan kaşıntıya karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Diş macunundaki bazı bileşenler kaşıntı ve şişliklerin giderilmesine yardımcı olur. Bunların başlıcaları mentol ve karbonattır.

Böcek ısırıklarının anlık sonuçlarından biri sıklıkla deride iltihaplanmadır. Mentol inflamasyonu hafifletir ve soğuma hissi verir. Ayrıca, diş macununun sıkılaştırıcı etkisi, cildinizin altındaki sıvıları çıkarmaya yardımcı olur. Bu da oluşan şişliğin geçmesine yardımcı olur.

Karbonat da, etkili bir sivrisinek ısırığı çözümüdür. Karbonat alkalidir ve kaşıntı cildinizde asidik reaksiyona bağlı olduğundan, karbonat kaşıntıdan kurtulmayı sağlayabilir.

Sivrisinek ısırığı kaşıntısı için diş macununu nasıl kullanacaksınız?

Sivrisinek ısırığı kaşıntısı olan bölgeye, ince tabaka bir diş macunu sürün ve kurumasını bekleyin. Sonra soğuk su ile yıkayın.

Eğer diş macunu etkisini göstermez ve kaşıntı devam ederse, elma sirkesi, cadı fındığı veya lavanta esansiyel yağı uygulayın. Bunlar sivrisinek ısırığı kaşıntısından kurtulmak için en etkili doğal ilaçlardır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.