Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

0

Ölü hücreler, oksitlenmiş kir gibi cildi etkileyen şeyler cilt gözeneklerin de tıkanıp kalması sonucu oluşur. Bu durum siyah noktaların oluşması ve artmasında en etkili şeydir. Ölü hücrelerin varlığı cildin, sağlıksız, mat, cansız görünmesine neden olur. Zira siyah noktalar aldırılmadığı sürece sivilceye veya bene dönüşür. Siyah noktaların tamamen yok olması için bir çok firma harekete geçmiş ve çok pahalı ürünler üretmişlerdir. Herkes bu pahalı ürüne sahip olamadığı için gözler doğal maskelere çevrildi. İşte siyah noktaları tamamen yok edecek doğal maskeler..

*Peeling etkisine Sahip Karbonat Maskesi
Büyük etkiye sahip olan karbonat bir çok üründe kullanılmaktadır.. Bir tatlı kaşığı karbonata biraz su ekleyerek hamurumsu kıvam elde edin. Bu hamurumsu karbonatı cildinizde bulunan siyah noktaların üzerine sürün. Biraz bekleyip (5 dakika kadar) parmağınızla masaj yapın. Masajdan sonra suyla yıkayıp karbonatı tam kurtulun.

*Domates Suyu
Cilde uygulanan domatesin siyah noktaları yok ettiğini biliyor muydunuz? Yanlış duymadınız domates siyah noktaları yok etmede en az karbonat kadar etkili bir üründür.
Domatesten bir dilim kesip siyah noktalara sürün, biraz beklettikten sonra masaj yapın. Bir kaç gün tekrarladıktan sonra siyah noktaların yok olduğunu kendi gözünüzle göreceksiniz. Domates bünyesinde barındırdığı kimyasallar sayesinde deride yer edinmiş ölü hücrelerini yok etmektedir.

*Portakal Kabuğu
Sık sık tükettiğimiz portakalın kabuğunu genelde çöpe atarız. Kendi elimizle doğal maske ürünümüzü çöpe atıyoruz fakat bu yanlış bir hareket.  Portakal kabuklarını kurutun ( güneşte veya fırında ), kuruyan portakal kabuğunu toz haline getirin. Toz haline gelen portakal kabuğuna bir kaç damla gül suyu ekleyin ve hamurumsu bir krem elde edin. Elde ettiğiniz kremi siyah noktalarınıza dürüp masaj yapın parmağınızla. (masajı krem kuruyunca yapın). Daha sonra soğuk suyla temizleyin. Hemen etkisini gösteren portakal kabuğu bünyesinde asit bulundurduğu için siyah noktaları kökten söküp atacaktır..

Doğal maskeleri uygulayarak siyah noktalara veda edebilirsiniz.. Bildiğiniz gibi cilde en faydalı şey doğal olandır.. Siz de bu doğal ürünlerden faydalanıp hem canlı hem sağlıklı bir cilde sahip olabilirsinz..


Share.

About Author

Comments are closed.