Siz Tatildeyken Evinizi Güvende Tutacak Tüyolar

0

Siz tatildeyken aklınızın evinizde kalmasını istemiyorsanız, basit güvenlik önlemleriyle hırsızları evinizden uzak tutabilirsiniz.

Yaz tatili ya da sadece bir hafta sonu kaçamağı için evden uzakta olduğunuzda, evinizin de güvende olması için bazı önlemler almanız tatile tam olarak odaklanmanız için iyidir. Çünkü siz yokken, eviniz hırsızlar için açık birer hedeftir.

Güvenlik uzmanlarının, bu tür istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için bazı önerileri var. Bunlara dikkat ederek, evinizi güvende tutabilirsiniz.

1. Sürgülü kapılara ek koruma
Açılmaları daha kolay sürgülü kapıları sadece kilitlemekle yetinmeyin. Kapının açılmasını zorlaştırmak için içeriden koruyucu önlemler alın. Hırsız kilidi ya da kapı altına yerleştirilecek bir takoz gibi…

2. Bir komşunuzdan posta ve paketleri almasını isteyin
Posta kutularınızda biriken zarflar ya da alınmayan paketler, evde kimsenin olmadığının açık br işaretidir. Siz geri dönene kadar postalarınızı ve paketlerinizi alması için bir komşunuzdan yardım isteyin.

3. Evde biri var gibi görünmesini sağlayın
Evde birileri var imajını vermek için, tatile çıkmadan önce bir lambayı açık bırakın. Özellikle gece dışarıdan görünen ışık caydırıcı olacaktır.

4. Sosyal medyadan paylaşım yapmayın
İlerleyen teknolojiyi hırsızlar da iyi kullanır. Eğer tatiliniz boyunca sürekli fotoğraf paylaşırsanız, evinizi takipteki kişilerin dikkatini çekebilirsiniz. Günümüzde artık bu zor gibi görünse de tatilden dönene kadar paylaşım yapmamaya özen gösterin.

5. Tüm kapıları ve pencereleri kontrol edin
Yola çıkmadan hemen önce tüm kapılarınızı ve pencelerinizi tekrar bir kontrol edin. Unutulmuş açık bir pencere ile tatile gitmek istemezsiniz.

6. Güvenlik sistemi
Bu basit önlemler hırsızları caydırmaya yardımcı olabilir. Ancak, hala bunlar yeterli gelmiyor ve aklınız hep evinizde kalıyorsa, ev güvenlik sistemi kurdurun.

7. Kamera yerleştirin
Evinize yerleştirebileceğiniz kamera sistemi ile, cep telefonunuz ya da bilgisayarınızdan evinizi sürekli kontrol altına tutabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.