Solmuş Marul Yapraklarını Canlandırabilirsiniz

0

Buzdolabında bir süre bekleyen marulunuz gevşemeye ve soluklaşmaya başlar. Tabi bu durumda genellikle marulumuzu kullanmadan atıyoruz. Ancak marul yapraklarına bir şans daha verebilirsiniz. Bu konuda iki görüş var. Marul yapraklarını canlandırmak için soğuk suda tutmak diğer ise ise limonlu soğuk suda bekletmek.

Bu konuda bizde bir test yaptık ve marul yapraklarını hangi yöntemin daha iyi canlandırdığını görmek istedik. Marul Uzun Süre Nasıl Taze Saklanır?

Öncelikle iki marul satın aldık ve buzdolabında bir hafta boyunca beklettik. Marullar gevşekliğini kaybedip soluklaşmaya başlayınca buzdolabında çıkardık ve bir marulu soğuk suyun içinde, diğerini limonlu soğuk suyun içinde 10 dakika tuttuk.

Daha sonra marul yapraklarını sudan çıkarıp iyice kuruttuk. her iki marulda eskiye oranla daha canlanmış gibi görünüyordu. Salata Malzemeleri Yıkanarak Mı, Yıkanmayarak Mı Saklanmalı?

Sonuçlar
Her partiden elde edilen kuru marul yaprakları herhangi bir salata sosu olmadan tattık. Suda bekletilen marul biraz yıpranmış olmasına rağmen yerken sıkılaşmış gibiydi.

Su ve limon suyu karışımı batırılmış marul kesinlikle limonun hafif bir tadı vardı. Ancak dirilik konusunda diğer maruldan bir farkı yoktu.

Sonuç olarak marulunu diriltmek istiyorsanız çok soğuk suyun içinde 10-15 dakika boyunca tutmanız yeterli olacaktır. Evinizde Mükemmel Salata Yapmanın Püf Noktaları


Paylaş.

About Author

Comments are closed.