Sonbaharda Mutlu Hissetmek İçin Yapılacak 7 Şey

0

Sonbaharın gelmesiyle havalar yavaş yavaş serin yüzünü göstermeye başladı.Güneşli günlerin pozitif enerjisini tatma keyfini  bir başka  yaza bıraktığımız şu günlerde bir çoğumuz sonbahar depresifliği yaşamakta. Ama dert etmeyin, kendimizi iyi hissetmek çok da zor değil.

İşte size sonbahar depresifliğini attıracak, kendinizi daha iyi hissettirecek 7 küçük tavsiye:

1- İşten geldiginizde alacağınız ılık bir duş günün yorgunluğunu ve stresini atmak için birebir. Yapılan araştırmalar, gün sonunda duş alan kişilerin  daha az stresli olduğunu göstermektedir. Deneyin pişman olmayacaksınız.

2- Akşamları yemek öncesi  içilecek 1 kase çorba midenizin gece boyu daha rahat çalışmasını sağlar. Tabi akşam yemeğinde fazla ağır, yağlı ve tatlı yiyeceklerden kaçınmayı unutmayin.

3- Yemek sonrası  kendinize 1 fincan bitki çayı hazırlayın. Çok çeşitli bir karışım yapmanıza gerek yok. Limonlu bir yeşil çay ya da ada çayı sizi dinlendirmeye yetecektir.

4- Yürüyüş için kendinize fırsat yaratmaya çalışın. Haftada 3 gün yapacağınız  45 dakikalık bir yürüyüş, hem vücut hızınızı artırmanızı hem de kendinizi daha pozitif ve keyifli hissetmenizi sağlayacaktır.

5- Arkadaşlarınızla vakit geçirmeye  çalışın. Serinleyen hava, daha kapalı mekanlar ya da ev gibi ortamlarda bulunmayı  gerektirir. Arkadaşlarınızla yapacağınız film geceleri, aksam yemekleri ya da dost sohbetleri kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

6- Gün içerisinde taze nane, biberiye ve limonlu 10 bardak su tüketmeye çalışın. Yaz temposundan çıkan vücut, sonbaharla birlikte yavaşlamaya başlayacağı için içilecek su, vücudu  tekrar tempoya sokmaya çalışacak ve dolaşımın sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır.

7- Yogurt yiyin. Gece yatmadan önce yenecek 1 kase yoğurt hem gece boyu rahat uyumanızı sağlar hem bağırsaklarınızı düzenler hem de vücut hızınızı arttırarak daha sağlıklı bir kiloda olmanızı sağlar.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.