Spor Ayakkabılarınızı 8 Adımda Kolayca Temizleyin

0

Spor ayakkabıların çok sık temizlenmesi gerekir. Makinede yıkandığında kolayca yıpranabilen spor ayakabıları temizlemenin çok basit bir tekniği var. Nasıl mı?

1-) Küveti/Lavaboyu Ilık Suyla Doldurun. Suyun içine bulaşık deterjanı/sıvı sabun veya ayakkabılar için özel üretilen temizleyicilerden birkaç damla ekleyin.

Clean Your Converses Step 2

2-) Bağcıkları ve Tabanlıkları Çıkarın. İkisini ayakkabıdan ayrı olarak temizlemek üzere kenara ayırın.

Clean Athletic Shoes Step 2

3-)Yumuşak Bir Fırçayı Deterjanlı Suya Batırın. Ayakkabının içini ve dışını bu fırçayla güzelce ovun. Beyaz naylon bulaşık süngeri zor lekeleri çıkarmak için idealdir. Ayakkabının burnu ve kıvrımları gibi ulaşılması zor yerleri eski bir diş fırçasıyla temizleyebilirsiniz.

Clean Athletic Shoes Step 3

 

 

 

4-)Ilık Suyla Ayakkabılarınızı Güzelce Durulayın. Ayakkabıları sallayarak içindeki suyu tamamen atmasını sağlayın. Kuru bir bez veya kağıt havluyla ıslaklığı alabilirsiniz ancak gazete gibi kağıtlarla kurulamayın; mürekkep ayakkabınızda izler bırakabilir. Daha sonra ayakkabılarınızı doğrudan güneş almayan bir yerde kurumaya bırakın. Tamamen kurumaları bazen birkaç günü bulabilir.

Clean Athletic Shoes Step 4

 

5-) Bağcıkları Deterjanlı Suda İyice Yıkayıp Kurumaya Bırakın. Bağcıkları, diğer çamaşırlara dolanmaması için bir yastık kılıfının içine koyup makinede de yıkayabilirsiniz. Eğer bağcıklar yıpranmışsa en iyisi yeni bir çift bağcık almak. Böylece ayakkabılarınız daha yeni görünebilir.

Clean Athletic Shoes Step 5

 

 

 

6-) Tabanlıkları Deterjanlı Suda İyice Fırçalayın. Kuru bir bez veya kağıt havluyla suyunu alıp havadar bir yerde kurumaya bırakın. Tabanlıklar koku yapıyorsa, kokuyu ve bakterileri gidermek için yemek sodası ile fırçalayabilirsiniz.

Clean Athletic Shoes Step 6

 

7-) Ayakkabılar Tamamen Kuruduğunda Bağcıkları Ve Tabanları Yerine Takın

Clean Athletic Shoes Step 7

 

😎 İşte Bu Kadar!


Share.

About Author

Comments are closed.