Spor Salonundan Güzel Ayrılmanın Sırları

0

Bazı kişiler spor yaptıktan sonra iyi görünmedikleri için geceleri program yapmazlar. Bazı kişiler ise sabah erken kalkmalarına rağmen spordan sonra hazırlanmanın uzun sürmesi nedeniyle sabah sporunu tercih etmezler. Bu yazımızda spor yaptıktan 10 dakika sonra nasıl taze bir görünüm ile spor salonundan ayrılabileceğinizi ele aldık. Arntık haftanın beş günü spor yapıp, sonrasında arkadaşlarınızla program yapabilirsiniz.

  1. Islak cildini nemlendir

Islak vücudunuza nemlendirici losyonlar kullanın. Bu sırada vücudunuz havlu ile sarılı olduğu için nemi emer. Böylece hem vücudunuz ipeksi olur hem de giysilerinizi giyerken, losyon sebebiyle zorluk çekmezsiniz.

  1. Rimel kalıntılarını çıkar

Hızla makyaj çıkarıcı olmadan eyeliner ve maskara kalıntılarından kurtulun. Bir pamuklu çubuk üzerine yüz losyonu sürün ve makyaj bulunan yerleri hafifçe ovun.

  1. Yüzünüze maske yapın

Spordan sonra yüzünüzde egzersiz nedeniyle kırmızılık olur. Sizin de yüzünüz kırmızı ise hızlı soyma maskelerinden birini satın alın ve kullanın. Böylece yüzünüzdeki ölü derilerden de kurtulmuş olacaksınız.

  1. Hemen serum ve yüz kremi sürün

Nemlendiricinin kuruması yaklaşık yarım saat sürecektir. Cildiniz ıslakken nemlendirici sürürseniz, akıp gidebilir. Bunun için saçlarınıza şekil vermeden önce nemlendiriciyi, serumu, gözaltı kremini sürün. Saçınız kuruduktan sonra makyajınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

  1. Duş bonesi

Yanınızda duş bonesi yoksa sorun etmeyin. Kuru bir havluyu saçınıza sarın. Saçlarınızın formunu bozmayacaktır.

  1. Saçlarınızı Yıkamayın

Bazı kişiler çok az terlese bile spordan sonra saçlarını yıkarlar. Buna gerek yok. Saçlarınızı yıkamadığınız için kendinizi rahatsız hissediyorsanız, o zaman saçlarınızın sadece ön bölümünü yıkayın. sonra yuvarlak bir fırça ile kurutup şekil verin. At kuyruğu veya topuz yaparak saçınızın geri kalan bölümünü salkamış olursunuz.

  1. Nemli alandan uzak durun

Spor salonlarının duş bölümleri genellikle çok nemlidir. Nemli ortamlarda saç kurutmak zordur. Bunun için olabildiğince nemli alandan uzakta saçlarınızı kurutun. Saçınız daha çabuk kurur. fönlü kıvırcık saçlarınız dalgalanmaya başlamaz.

  1. Bir saç ürün kokteyli oluşturun

Çantanızda saç için ürünlerin bulunmasında fayda var. Kuru şampuan, doku sprey ve saç yağı paketine ihtiyacınız olabilir.

  1. Toz ürünler kullanma

Tozlar nemli cilt üzerinde kötü izler bırakabilir. Bunun yerine krem ürünler kullanmayı tercih edin.

  1. Gözlerinize makyaj yapın

Spordan sonra yanaklarınız halen kırmızı ise dudaklarınıza parlak renkler kullanmayın. Kırmızı yanaklar yeterince dikkat çekici olur. Dudaklarınız yerine kirpiklerinize yoğunlaşın. Rimelj ve eyeliner yüzünüzü daha canlı gösterecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.