Su Şişesini Temizlemenin En İyi Yolu

0

Sürekli aynı su şişesini kullanıyorsanız, şişenin hijyenik olması için iyi temizlediğinizden emin olmanız gerekir. Kimyasal temizlik ürünleriyle şişeyi temizlemek ise, sağlıklı kalmak için içtiğiniz suyun size zarar vermesine neden olabilir. İşte doğal yoldan su şişesini nasıl temizleyebileceğiniz ve hijyenik hale getirebileceğinizin basit yolu.

Tekrar kullanılabilir cam gibi su şişeleriyle hem kendinize hem de çevrenize iyilik yapmış olursunuz. Ancak sürekli kullanılan bu tür şişeler, iyi temizlenmediğinde bir süre sonra bakteri ve koku oluşturmaya başlar. Daha fazla suyla yıkamak bakterileri ortadan kaldıramayacaktır.

Su şişenizi etkili bir şekilde temizlemenin, kokudan ve bakteriden arındırmanın doğal yolunu deneyebilirsiniz.

Su şişesini nasıl temizleyeceksiniz?

Su şişenizi yaklaşık 4/5 su ve 1/5 beyaz sirke ile doldurun. Elma ya da üzüm sirkesi gibi sirkeler şişede koku bırakabilir, o nedenle beyaz sirke kullanılması daha iyi sonuç verir.

Üstte biraz boşluk bırakın ve bir miktar karbonat ekleyin.

Şişeyi bu şekilde bir gece boyunca bekletin. Bu süre içinde karışım şişe içindeki tüm bakterileri ve kokuyu yok edecektir.

Sabah şişeyi boşaltın ve temiz su ile birkaç kez durulayın. Tam bir temizlik için bulaşık makinesinin içine baş aşağı olacak şekilde yerleştirin ve yıkayın.

Eğer şişenizin ağzı çok küçükse, lavaboda sıcak su ile durulama daha iyi olabilir.

Şişeyi tekrar kullanmadan önce, şişenin içinin tamamen kurumasını bekleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.