Su ve Kahve Muglarının Nasıl Temizleyeceğinizi Biliyor Musunuz?

0

Yeniden kullanılabilir mugların en güzel tarafı yeniden kullanılabilir olmalarıdır. Doldurmak için su soğutucusuna veya musluğa tutmanız yeterlidir. Ancak şişenizi sürekli olarak kullanıyorsanız, temizleme gereği de duymuyor veya zaman bulamıyor olabilirsiniz. Bakteriler nemli, karanlık bir ortamı sevdiklerinden her gece şişenizi ve muglarınızı temizleme alışkanlığı kazanmak zorundasınız. En azından birkaç günde bir temizlenmesi gerekir. İşte bakteriler ve mikroplardan temizlemenin bazı yolları:

Bulaşık makinesine atın: Bazı şişeler bulaşık makinesinde yıkanabilir, emin olmak için şişenizin alt kısmını veya markanın web sitesini kontrol edin. Klasik paslanmaz çelik şişeler ve cam şişeler, bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Ilık sabunlu su ile yıkayın: İçindeki tüm sıvıyı boşaltın. Birkaç damla bulaşık deterjanı ve biraz ılık su ekleyin. Ağzını kapatın ve birkaç dakika çalkalayın. Eğer şişenizin ağzı çok dar ve derinse o zaman mutlaka bir şişe fırçasıyla içini temizleyin. İyice duruladıktan sonra sabaha kadar ağzı açık kurumaya bırakın.

Sirke kullanın: Bu tamamen doğal temizleyicidir. Belirli mikropları ve bakterileri öldürmek için mükemmeldir, ancak grip virüsü gibi her şeyi öldürmekte etkili değildir. Önce şeşinizi sabunlu suyla iyice yıkadıktan sonra şişenizi beyaz sirke ile beşte bir oranında doldurun. Üzerine su ilave edin. Bir gece bekletin ve sabah iyice yıkayın.

İlgili yazılar

Zayıf bir ağartma çözeltisi kullanın: Mikroplar için gerçekten endişeleniyorsanız hafif bir ağartıcıyı kullanmak zorundasınız. Bir bardak suyun içine bir çorba kaşığı çamaşır suyu kolun. Bu karışımı şişenin içine koyun, ağzını kapatın ve çalkalayın. 2 dakika çözelti şişede kaldıktan sonra iyice durulayın ve ağzı açık bir şekilde kurutun. Bu çözelte ile bebeklerin oyuncakları de sterilize edilebilir.

Su şişesi temizleme tabletleri kullanın: Birçok şirket, şişelerin temizlenmesi için tabletler satıyor. Ya da diş protezlerini temizlemek için satılan tabletler de işinizi görür. Şişenizi su ile doldurun ve içine bir adet tablet koyun. Tabletin kullanma talimatlarına göre tamamen çözüldükten sonra şişeyi durulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.