Süzgeç ile Yapılacak 5 Şey

0

Süzgeç, makarnaları süzmek için harikadır, ancak yapabileceği tek şey bu değildir. İşte bu ortak mutfak eşyası için beş ilginç ev kullanımı.

1. Yağ Sıçramasını Önlemek için Kullanın
Kızartma yaparken yağ sıçramasından bıktıysanız tava üzerinde büyük bir metal süzgeci ters çevirerek bunu önleyin. Delikler ısının çıkmasına izin verir, ancak süzgeç yağ sıçramaları yakalar. Ancak, metal süzgeç bir fırın eldiveni veya çay havlusu ile tutun. Kızartma Yağları Ne Kadar Kullanılmalı?

2. Makarna Isıtmak için kullanın
Makarnayı daha uzun süre sıcak tutmak için önce servis tabağını ısıtın. Tencereye bir süzgeç yerleştirin, makarna ve suyu süzgeç içine dökün ve sıcak suyu ısıtmak için birkaç saniye boyunca kapta bekletin. Suyu dökün, makarna ve sosu ekleyin ve servis yapmaya hazırsınız.

3. Küvetteki Oyuncaklar düzenlemek için kullanın
Çocuğunuz küvette yıkanırken oyuncaklarını toplamak için süzgeç kullanabilirsiniz. Banyo sonrasında oyuncakları süzgeç içine koyun ve banyo kenarında bekletin. Böylece suları süzülmüş olacaktır. Plastik Ördekler Çocuğunuza Zarar Veriyor

4. Kum oyuncağı olarak kullanın
Pahalı kum oyuncaklarına para harcamayı unutun. Basit, ucuz bir plastik süzgeç, sahilde veya kum havuzunda kazmak için mükemmeldir.

5. Çilek ve Üzümleri Taze Tutmak için Kullanın
Çilek ve üzümü daha uzun süre taze tutmak için, buzdolabında kapalı bir plastik kapta değil süzgeçte saklayın. Soğuk hava, süzgecin deliklerden dolaşarak meyvelerin günlerce taze kalmasını sağlar. Çilekleri Neden Sirkede Bekletmelisiniz


Paylaş.

About Author

Comments are closed.