Tahtakurusunun Evinizde Saklanabileceği 6 Yer

0

Evdeki bu yerleri daima yatak böcekleri (tahtakurusu) açısından dikkatlice kontrol edin. Yatak odanızda bulunabilecek böceklerin saklanma yerlerini bu yazımızda ele aldık.

Tahta kurusu
Genellikle yatak odasında bulunan küçük böceklerdir. İnsanları uyurken ısırmayı ve kaşıntılı, kırmızı yumrulara neden olmaktan hoşlanırlar. Sadece bir kaçını gördüğünüzde hemen harekete geçmezseniz, kısa sürede büyük bir yatak böcek ailesi görünecektir. Uzman şirketler böceklerle savaşabilir, ancak çok fazla çalışma gerektirecek kadar ısrarcıdırlar. Evinizde aşağıdaki yerleri dikkatlice yatak böcekleri açısından kontrol edin ve çok fazla zorluk çekmekten kaçının. Tahtakurusu Sizi Yiyor Olabilir

Duvar kağıdı
Yatak böceklerinin en sevdiği yer elbette ki yatak, çünkü bu yaratık gece uykunuz sırasında sizi ısırmaktan büyük zevk alıyor. Bununla birlikte, yatak böcekleri duvar kağıdının arkasındaki başka bir yere de gizlenebilir. Evet gerçekten! Öyleyse, huzur içinde uyuduğunuzda, bu böcekler duvar kağıdının arkasına veya süpürgeliklerin arasına girebilirler.

(Giyim) dolaplar
Bir dolap da yatak böceklerinin en favori saklanma yeridir. Giysilerin arasında hayatta kalırlar ve kıyafetlere, yatak takımlarına veya çay havlularına dolaba girebilirler. (Kıyafet) dolabında bir yatak böceği bulursanız her bir giysiyi 2 gün boyunca dondurucuya koyun veya tüm eşyaları 60 derecede yıkayın. Ayrıca, yatak takımları veya havluları ile iyice temizlemeniz iyi olur. Bu şekilde dağıtımı önlersiniz. Tahtakurusundan Doğal Yöntemlerle Kurtulmanın Yolları

Kitaplar
Duvar kağıdına, süpürgelik panolarına ve dolaplara ek olarak, kitaplar aynı zamanda tahtakuru böcekleri için de favori bir saklanma yeridir. Özellikle eski, tozlu kitaplar küçük böcekler arasında çok popülerdir.

Elektrik prizleri
Ne düşündüğünüzü biliyoruz: “elektrik pirizlerinden yatak böcekleri mi ?!” Evet, gerçekten doğru. Soketteki küçük delikler böcekler için harika bir yer. Kolayca girip çıkabiliyorlar. Bu, yakınlardaki tahtakuruların hızla “avlarına” gitmelerini kolaylaştırır. Evinizde Yatak Böceklerinin Olduğunun İşaretleri

Kanepeler ve sandalyeler
Yataklara ek olarak, kanepeler ve sandalyeler yatak böceklerine karşı bağışık değildir. Mobilyalarınızı evin içinde düzenli olarak hareket ettirirseniz, tüm tahtakuruları farketmeden evin her yerine yayarsınız. Mobilyalarınızdan birinde bir yatak böceği ile karşılaştınız mı? O zaman çok geç olmadan hemen uzman bir kontrol şirketine başvurun.

Halı ve kilimler
Halılar ve kilimler de onlar için çok çekici. Burası büyük olasılıkla, bu evin yaratıklarının kalabileceği en can sıkıcı yer, özellikle de bütün evin halı kaplı olması halinde. Böcekler, halının üzerine yapışabildiklerinden, uygun vakumlama çok az kullanılır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.