Tatil Kilolarını Vermek İçin 12 Akıllı ve Kolay İpucu

0

Tatilde diyet yapılmaz, bu neredeyse bir kuraldır! Yani, tatil her anlamda tatil yapmaktır. Tatil dönüşü, alınan onca kilonun nasıl verileceği konusunda ise panik yapmayın. Basit ipuçlarını takip ederek, kısa sürede alınan kilolara yine kısa sürede veda edin!

Tatilde gönlünüzce, sınır koymadan yediğiniz lezzetli yiyecekler size kilo olarak geri döndüyse, aşağıda listelenen ipuçları o kiloları hızlı bir şekilde vermeniz için size yardımcı olacaktır.

Sütsüz kahve
Tatilden döndükten sonra ilk birkaç hafta, eğer kahvenizi sütlü seviyorsanız süte ara verin, kahvenizi sade içmeye özen gösterin.

Bitter çikolata
Tatlı yemek istiyorsanız, tüm tatlıların yerine bitter çikolatayı tercih edin. Kalorisinin düşük olmasının yanı sıra, en az % 70 oranında kakao içeren koyu çikolata hem tatlı ihtiyacınızı karşılar hem de size çeşitli sağlık yararları sunar.

Bisiklet
Yakın mesafelere bile araba ile gidiyorsanız, bir süre bisikleti tercih edin.

İp atlama
İp atlamak çocukluğunuzda kalmasın! Yarım saatte çok fazla kalori yakmanızı sağlar ve hemen hemen her yerde yapabilirsiniz.

Merdiven
Alışveriş merkezleri, ofis ya da evinizdeki asansörleri bir süre unutun. Asansör yerine merdivenleri kullanın. Özellikle yukarı çıkarken karın, uyluk ve özellikle de arka bacak kasları çalışır.

Ayakta durmak
Normalde otururken yaptığınız belirli işleri gerçekleştirirken ayağa kalkın. Mesela telefon görüşmesi yaparken ayakta olun.

Köpeği yürütmek
Eğer köpeğiniz varsa, ekstra kalori yakmak için köpeğinizi gezdirerek yaklaşık bir saat geçirin. Köpeğin yok mu? O zaman komşunuzun köpeğini gezdirmek için alabilirsiniz.

Ekstra 10 dakika ekleme
Spor salonunda spor yapıyorsanız, her zamankinden 10 dakika daha fazla salonda zaman geçirin. Tatil kilolarınızı daha hızlı vermek için fazladan bir 10 dakika spor etkili olacaktır.

Yulaf ezmesi
Güne meyve eklenmiş yulaf ezmesi ile başlamak, bağırsağınızda tatil boyunca biriken toksinleri temizlemeye yardımcı olur.

Daha fazla protein
Uzmanlara göre, protein çok miktarda kalori kullanır, bu da daha hızlı bir metabolizmaya yol açar. Bununla birlikte, doymuş yağ ve kolesterol tüketiminizi en aza indirmek için yağsız et ve bitki bazlı protein kaynaklarını tercih edin.

İçecek
Parti, davet gibi yerlerde içeceklerinizi akıllıca seçin. Şekerli ürünlerle karıştırılmamış alkollü ya da alkolsüz içecekleri tercih edin.

Gazlı içecekler
Tatil sonrası kiloları vermek için kesinlikle gazlı, şeker takviyeli içecekleri unutmalısınız. Bunlar insülinin ani yükselmesini tetikleyebilir ve daha fazla kilo almanıza neden olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.