Telefonu Arabada Şarj Etmeyi Neden Bırakmalısınız?

0

Araba ile uzun bir yolculuğa çıktığınızda ya da yoğun trafikte kaldığınızda, telefonunuzu aracınızda şarj ediyor olabilirsiniz. Telefonunuzu arabanızın USB bağlantı noktasına takmak zararsız gibi görünebilir. Ancak çok mecbur kalmadığınız sürece telefonunuzu arabada şarj etmeniz büyük bir hata olabilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltan hatalar

Arabada telefonu şarj etmek, verimli bir şarj etme sağlamaz. Normal şarj süresinden çok daha uzun sürer. Zamanla telefonunuzun bataryasının bozulmasına ve şarjın daha hızlı tükenmesine neden olabilir.

Bundan daha da önemlisi telefonunuz araba şarj olurken zarar görebilir. Eğer şarj için arabanın çakmak bağlantı noktasını kullanıyorsanız, telefonunuz çok fazla güç çekebilir. Bu da aşırı ısınmaya ve dolayısıyla da cihazın zarar görmesine neden olabilir.

Ayrıca, arabanın aküsü eskiyse, telefonu şarj etmeniz durumunda aküyü bitirebilir. Böyle bir durumda, telefonunuzu USB bağlantı noktası üzerinden şarj etmekten kaçınmak isteyebilirsiniz.

Telefonunuzu arabada şarj etmek zorunda kalmamak için, taşınabilir şarj aletlerinden edinebilirsiniz. Ya da, araçlar için özel tasarlanmış şarj cihazları kullanabilirsiniz. Telefonun hızlı şarj olmasını sağlayan 7 tüyo


Paylaş.

About Author

Comments are closed.