Telefonunuzun Hızlı Şarj Olmasını Sağlayan 7 Tüyo

0

Cep telefonlarının şarjı, kullanım süresinin giderek artması ve uygulamalarının arka planda çalışmaya devam etmesi nedeniyle çok çabuk tükenebilir. Telefonunuzu, bazı noktalara dikkat ederek daha hızlı şarj edebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun daha hızlı şarj olması için aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

1. Kapatın
Telefonu şarj ederken kapalı tutmak, şarj süresinin kısalması için akıllı harekettir. Telefonunuz açıkken kullanmasanız dahi, pil gücünü boşa harcayan çok sayıda arka planda çalışan uygulama vardır. Telefon kapalıyken şarj etmek, şarj olma süresini kısaltacaktır.

2. Uçak modunu kullanın
Telefonunuzu şarj ederken uçak moduna alırsanız, telefonunuzun hücresel, Wi-Fi ve Bluetooth sinyallerini önler ve telefonunuz daha hızlı olur. Uçak modunun şarjı % 25’e kadar hızlandırdığı görülmüştür.

3. Kılıfından çıkarın
Telefonunuz zarar görmesin diye kullandığınız kılıflar, telefonun şarj sırasında daha fazla ısınmasına neden olur. Çok sıcak veya soğukken telefonunuzu şarj etmek işlemi yavaşlatır ve hatta telefonun donanımına zarar verebilir.

4. Doğru şarj cihazını kullanın
Normal prize takarak şarj etmek, her zaman USB kablosu veya araç şarj cihazından daha hızlı şarj eder. Bazı telefonlara uygun, hızlı şarj etme özelliği olan şarj aletleri de şarj etme sürecinizi oldukça kısaltacaktır.

5. Şarjın tamamen bitmesini bekleyin
Telefonların şarjının tamamen bitmesini beklemeden şarj etmek pil ömrünü kısaltır. Lityum tabanlı bir pilin düzgün bakımı için, elektronların ara sıra hareket etmesini sağlamak önemlidir. Ayda en az bir kez telefonunuzu % 100’e kadar şarj edin ve sonra tamamen bitene kadar bekleyin ve sonra şarj edin. Bunu düzenli olarak yapmak, telefonun pilinin iyi çalışmasını sağlar ve sonuç olarak daha hızlı şarj olur.

Bir telefonu düzenli olarak şarj etmenin en iyi yolu, şarjın yaklaşık %30 veya daha düşük bir orana kadar bitmesini beklemek ve ardından %100’e kadar şarj etmektir.

6. Kirleri temizleyin
Telefonunuzun bağlantı noktalarında biriken kir miktarına şaşırabilirsiniz. Bir kürdan yardımıyla şarj, kulaklık alanlarında biriken kirleri temizleyin. Tozun temizlenmesi, telefonunuzun şarj olma hızında büyük bir fark yaratacaktır.

7. Yedek pil taşıyın
Eğer telefonunuzun şarjı çok hızlı bitiyorsa, taşınabilir bir şarj cihazını yanınızda bulundurun. Hızlı şarj özelliği etkinleştirilmiş bir cihaz alırsanız, prize gerek kalmadan telefonunuzu herhangi bir zamanda veya yerde %100’e kadar hızla şarj edebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.