Telefonunuzun Ömrünü Kısaltan Hatalar

0

Her gün yaptığınız küçük şeyler, akıllı telefonlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için bazı basit kurallara dikkat etmeniz gerekir.

Cep telefonlarınızın uzun ömürlü olmasını ve sorun çıkarmadan kullanmaya devam etmek istiyorsanız, aşağıda verilen uyarıları dikkate almak isteyebilirsiniz. Cep telefonu şarjı nasıl uzun süre dayanır?

Güneşe maruz bırakmak
Güneş ışığı telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olabilir. Aşırı ısınma telefonun bataryasına, verimliliğine, hatta sistemine zarar verebilir.

Fişleri dikkatsiz takmak
Telefonunuzun şarj cihazının USB kablosunu zorlayarak takmak, şarj cihazının ömrünü kısaltır. Aynı zamanda telefonu şarf edememe gibi sorunlarla da karşılaşabilirsiniz.

Yazılım yüklemek
Telefona güvenilir olmayan kaynaklardan yazılım yüklemek, telefonun arızalanmasına, kapanmasına ya da kişisel bilgilerin başka kişilere aktarılmasına neden olabilir. Telefonunuzda şarj sorunu yaşıyorsanız…

Telefonun içini temizlememek
Telefonunun kulaklık ve şarj cihazı girişleri gibi temizlenmesi gereken yerleri vardır. Buralara, çantanızdan, cebinizden ve havadan kir, toz birikebilir. Bu da telefonun arızalanması, şarj olmaması gibi sorunlara yol açabilir. Telefonunuzu kendiniz temizleyemiyorsanız, bir profesyonelden yardım alın.

Telefonunu sokakta elde tutmak
Çalınan telefonların neredeyse yarısını elde tutulan telefonlar oluşturur. Telefonunuzu elinizde taşımak yerine cebinizde ya da çantanızda taşıyın. Konuşurken de kulaklık kullanabilirsiniz. Telefonunuzun hızlı şarj olmasını sağlayan 7 tüyo

Telefon kılıfı kullanmamak
Telefon kılıfları, görselliğinin dışında, telefonu kirden ve çizilmelerden korumaya yardımcı olur. Özellikle, telefonunuzu çantada taşıyorsanız, çanta içindeki toz ve kirlerin telefonu kirletmesini ve çizilmesini önler.

Orjinal batarya kullanmamak
Telefon bataryası, telefonun kalbidir. Telefonunuzu tamir edilmek üzere götürdüğünüzde servisin kullanacağı ürünleri kontrol edin. Orijinal olmayan parçaları kullandırmayın, aksi halde telefonunuzun ömrü önemli ölçüde kısalır.

Arka cepte taşımak
Telefonu pantolonun arka cebinde taşımak, düşürme, çaldırma riskinin yanı sıra daha fazla toz ve kir toplama olasılığını artırır. Neden tuvalete cep telefonu ile gitmemelisiniz?


Share.

About Author

Comments are closed.