Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım

0

Tereyağ sadece yemeklerimizi lezzetlendiren, yıllarca zararlı olduğu söylenerek yenilmemesi istenen ancak son yıllarda sağlık yararlarıyla ön plana çıkan bir gıda değil. Tereyağını sadece yemek olarak kullanacağımızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Farklı amaçlar için de kullanabilir ve iyi sonuçlar alabilirsiniz. Kaliteli tereyağ nasıl anlaşılır?

İşte farklı kullanımlar…

İlaçları kolay yutun : Hapları tereyağı ince bir tabaka ile kaplayın onları daha kolay yuttuğunuzu göreceksiniz. Bu yöntem, özellikle büyük haplar ve kaplamaya sahip olmayan haplar için yararlıdır. Kendiniz tereyağ yapmak ister misiniz?

Stresli kediler : Eğer bir kedi besliyorsanız ani ortam değişikliğinde veya başka kedilerle karşılaştığından sinirli olabilirler. Kedinizin sakinleşmesini ve onu şeylerden uzak tutmak için, pençesinin üstüne biraz tereyağ sürün. Kendini temizleyerek dikkatini dağıtacak. Tereyağ buzdolabında saklanmalı mı, saklanmamalı mı?

Peynir küflenmesini önleyin : Kesildikten sonra peynir üzerine ince bir tabaka yağ koyun, böylece sertleşmez veya küflenme başlamaz. Bu, daha sert peynirler için en iyi sonucu verir. Kahverengi tereyağ nasıl yapılır?

Soğanları koruyun : Bir soğanI ikiye kestikten sonra yarısını kullanmayacaksanız kesilen bölümünün hızlı bir şekilde bozulmaması için tereyağ sürün ve buzdolabına kaldırın. Tereyağdan saf tereyağı yapın

Kaynayan sıvıyı durdurun : Kaynayan tenceredeki sıvıya tereyağı ilave ederseniz kaynatılmasını durdurursunuz. Tereyağ küflenmeden nasıl saklanır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.