Tırnak Kırılmasına Ne İyi Gelir?

0

Tırnak bütün insanoğlunda el ve ayaklar da olmak üzere toplam yirmi tanedir. Peki, bu yirmi tırnak ile aynı anda nasıl mücadele edeceğiz. Özelikle de baharın da gelmesi ile birçok kadının yenilenme çabaları başlamıştır. Hal böyle olunca insan ilk tırnaklardan başlar yenilenmeye.

Peki, tırnaklarınız çok çabuk mu kırılıyor ne kadar bakım yaparsanız yapın hep kırılıyor ve çabuk büyümüyorlar mı?

İşte tüm bu soruların cevabını sizin için araştırdık ve bu makalemiz de sizler ile paylaştık. O zaman ne duruyorsunuz haydi hemen başlayalım.

Tırnak kırılması yediden yetmişe her kesimden her insanın sorunudur yani yetişkin seksen yaşın da ki bir amcanın nasıl tırnakları kırılıyor ise on beş yaşın da ki genç bir kızın da tırnakları her an kopabilir. Tırnak kırılmasının basit ve etkili tedavi yolları vardır. Tırnak kırılmasının önemli sebeplerinden biri de sağlıksız beslenmedir. Yeterli besin alamayan her bireyin tırnakları kopabilmektedir. Eğer sizin de tırnaklarınızın çabuk kırılıyorsa bunun en öneli sebeplerinden biri de sizin yeterli düzey de kalsiyum demir ve çinko almamamızdır. Bilinçsizce doktor kontrolü dışın da yapılan diyetler de öneli bir etkendir. Özelikle de ev hanımlarının büyük bir sorunu olan tırnak kırılmasının en önemli sebebi tırnaklara fazla baskı yapılmasıdır. Örneğin ceviz fındık gibi sert kabuklu yiyecekleri aletler yerine el ile açmaya çalışırsanız zaten kısa bir zaman sonra tırnaklarınız zarar görür ve kırılır. Özelikle de temizlik malzemesi kullanıyorsanız eldiven kullanınız çünkü temizlik malzemeleri el ve tırnaklarınıza zarar verir ve tırnaklarınızı güçsüzleştirir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.