Tırnaklarınızı Beyazlatmanın 6 Yolu

0

Günümüzde rengarenk ojeler moda. Ancak tırnaklarınıza sürdüğünüz ojeleri çıkardığınız zaman normal rengine dönmüyor. Ya da bazen açıklanan meyve veya sebzelerin rengi tırnaklarınıza işliyor. Size tırnaklarınızın rengini beyazlatmak, güzel ve bakımlı ellere sahip olmanın 6 yolunu anlatacağız.

  1. Beyazlatıcı Diş Macunu

Çok kolay ve işe yarıyor. Uygulamayı yaparken bebek diş fırçası kullanın. Renkli diş macunları yerine beyaz olanları tercih edin. Diş macununun içine bir miktar karbonat ekleyin ve bu karışımı bebek diş fırçasıyla tırmaklarınızı ovun. Kısa bir süre içinde tırnaklarınızın bembeyaz olduğunu göreceksiniz.

  1. Limon Suyu ve Kabartma tozu

Plastik bir kase içinde yarım limon ve karbonat ekleyin. Macun şekline gelinceye kadar iyice karıştırın. Eski bir diş fırçasıyla bu macunu tırnaklarınıza sürerek fırçalayın. Durulayın ve gerekirse bir kez daha tekrarlayın. Bu arada elinizde bir kesik varsa, o bölgeyi kapatılı tutmaya özen gösterin. Limon suyu yaranızı yakabilir.

  1. Oksijenli su ve Karbonat

Bir hamur oluncaya kadar ikisini karıştırın. Tırnaklarınızın üzerine bu hamurla kapatın. 3 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın.

  1. Ticari Protez Temizleyici

Diş protezlerini temizlemek için satılan tabletlerden birkaç tanesini ılık su da eritin. Tabletlerin eridiği suyun içinde tırnaklarınızı 5 dakika bekletin. Tırnaklarınızın hızlır şekilde beyazlamasını sağlayacaktır.

  1. Tırnak Beyazlatıcı Kalem

Tırnak beyazlatma kalemlerini de kullanabilirsiniz. Trnaklarınız fransız manikürü yaptırmış gibi görünebilir. Bundan hoşlanıyorsanız o zaman kullanmanızı öneriyoruz.

  1. Parlatıcı

Parlıtıcı sürmeden önce tırnaklarınızı iyice temizleyin. Aslında bu yöntem çok fazla önerilmiyor. Ama tırnaklarınız kötü görünüyor ve hızlıca çıkmanız gerekiyorsa, parlatıcıdan kısa bir süreliğine yararlanabilirsiniz. Parlatıcı sürdükten sonra ellerinizin kuruması için bekleyin. Bu süre içinde ellerinize nemlendirici sürmeyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.