Tost Makinesinde Hemen Pişirebileceğiniz 8 Şey

0

Bazen biraz yaratıcılık, nispeten basit bir cihazı çok yönlü ve değerli bir pişirme aracına dönüştürebilir! İşte bunlardan biri de tost makinesi… Tost makinasını çok farklı pişirmeler için kullanabilirsiniz.

1. İnce etler
Bir tost makinasında ince etleri rahatlıkla pişirebilirsiniz. Hem alt hem de üstte gelen ısı sebebiyle eti çevirmeye bile gerek kalmaz.

2. Gözleme
Taze, sıcak bir gözleme mükemmeldir. Gözlemeyi hazırladıktan sonra pişirmek için tost makinasını kullanabilirsiniz. Tost Makineleri Nasıl Temizlenir?

3. Sebzeler
Özellikle ızgara sebzeleri seviyorsanız tost makinası yardımıyla sebzeleri ızgara yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sebzelerinizi ince dilimlemek, zeytinyağına ve tercih ettiğiniz baharatlara atmak, daha sonra ızgara yüzeyinde tek bir tabaka halinde düzenlemek. Kapağı kapatın, birkaç dakika pişirin ve hemen lezzetli ızgara sebzelerin tadını çıkaracaksınız!

4. Burger
Tost makinasını kullanmanın bir başka yolu hamburgerleri ızgara yapmaktır! Çift pişirme yüzeyleri hamburgerlerinizi ızgarada yapabileceğinizden daha hızlı pişirir! Pişirirken burgerlerinize dikkat edin ve mükemmel pişirildiklerinden emin olmak için bir termometre kullanın . Tost Makinesini Temizlemenin Kolay Yolu

5. Omletler
Tost makinası omleti hazırlamanıza yardımcı olabilir! En sevdiğiniz baharatlarla bir avuç dilimlenmiş sebzeyi biraz yağda atarak başlayın. Sebzelerin üzerine iki çırpılmış yumurta dökün, ardından kapağı kapatın ve bir dakika daha pişirin. Kapağı açın, omletinizi açın ve tadını çıkarın!

6. Tavuk Göğsü
Hafta içi akşam yemeği için aceleyle tavuğa ihtiyacınız olduğunda, tost makinasından başka bir yere bakmayın. Makinayı ısıtın pişirme yüzeyini yağlayın, ardından terbiyeli tavuk göğsünü pişirmeye başlayın.
Tost makinası kullanmanın bir avantajı, tavuğunuz pişerken başında bekleme zorunda kalmazsınız. Evde Tost Makinesinde Waffle Yapın

7. Balık
İnce balık filetoları, bir ptost makinasında pişirmek sadece bir veya iki dakika sürer. Ve ton balığı ve somon gibi daha kalın, yağlı filetoların her biri yaklaşık 4 dakika sürer!

8. Kek
Şüphe duyabilirsiniz ama tost makinasında kek pişirebilirsiniz. Kek kalıbını makinanın ortasına koyun ve ısıyı alttan ve üstten keke verin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.