Tükenmez Kalem Lekesini Giysilerden Çıkarma Yöntemi

0

Tükenmez kalem mürekkebi, giysinize büyük hasar verebilir. Bir kalem cebinizde patlasa ya da gömleğinizde sadece bir damla bile giysiyi atmanıza neden olabilir. Mürekkebin yayılmaması için giysilerdeki mürekkep lekelerini çıkarırken dikkatli olun.

Yeni Mürekkep Lekeleri
Giysinin mürekkep lekeli kısmını bir bezin üzerine koyun. Bu, mürekkebi kumaştan çıkarıldığınızda yakalayacaktır.

Mürekkep lekesini alkol bazlı saç spreyi ile doyurun. Mürekkep lekesini temiz bir bez ile silin. Elden Mürekkep Lekesini Çıkarmanın 8 Basit Yolu

Giysiden beze mürekkep tamamen çıkıncaya kadar bezin temiz kısımlarıya lekeyi silin. Gerektiğinde daha fazla saç spreyi uygulayın.

Kıyafetleri her zamanki gibi yıkayın. Giysilerin yıkandıktan sonra kurumasını bekleyin ve mürekkep izlerini kontrol edin.

Mürekkep lekesi kalırsa bu işlemi tekrarlayın. Saç spreyi mürekkebi çıkarmazsa, kalıcı mürekkep lekelerini çıkarmak için gerekli adımlara geçin.  Süt ve Sirke ile Mürekkep Lekesi Çıkarma Yöntemi

Kalıcı Mürekkep Lekeleri
Kuru temizleme solventini temiz bir paçavra uygulayın ve leke üzerinde uygulayın. Mürekkep artık kalmayıncaya kadar bu işleme devam edin. Gerektiğinde daha fazla kuru temizleme çözücü uygulayın.

Kuru temizleme solventini çıkarmak için giysinin lekeli bölgesini soğuk suyla yıkayın. Lekeyi alkolle ıslatılmış bir bez ile silin. Sürtünme alkolünün kuruyana dek elbisenin üzerine kalmasını sağlayın.

Sürtünme alkolünün üzerine sıvı bulaşık deterjanı sürün. Deterjanı leke üzerine parmaklarınızla sürün. Gece boyunca elbisenin üstüne kalmasını sağayın. Zor Lekelerde Bulaşık Parlatıcısı Mucizesi

Kıyafetleri ertesi gün soğuk suyla yıkayın. Tüm mürekkebin bittiğinden emin olana kadar kıyafetleri kurutucuya koymayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.