Turşu Suyu Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

0

Dökülen turşu suyu esas olarak sirke ile ilişkili güçlü kokusundan dolayı rahatsız edicidir; bununla birlikte meyve suyu, dekapaj işleminde kullanılan boyalar nedeniyle kumaşları da lekeleyebilir. Turşu suyu lekelerinin çıkarılması çok zor değildir, ancak zaman alabilir.

Kumaş
Lekeyi hemen soğuk suyla yıkayın ve giysiyi en az 20 dakika boyunca bir kova soğuk suyla bekletin. Doğal Leke Çıkarma Kılavuzu

Lekenin fiziksel kanıtı için giysiyi kontrol edin. Giyside hala yeşilimsi sarı bir renk varsa, tekrar soğuk suyla yıkayın.

Bir miktar çamaşır deterjanı bir kova ılık suyla karıştırılır ve köpürülür. Giysiyi kovanın içine yerleştirin ve birkaç saat veya bir gece bekleyin.

Giysiyi kovadan çıkarın ve fazla suyu sıkın. Lekenin üzerine toz haline getirilmiş deterjan serpin ve bölgeyi sert bir fırça ile ovalayın ve deterjanın malzemenin liflerine girmesini sağlayın. Damlayan Yağ Lekeleri Çıkarmanın Kolay Yolu

Başka bir kova ılık su ve çamaşır deterjanı karıştırın ve giysiyi bir başka ıslatma turu için yerleştirin. Birkaç saat veya gece boyunca bekletin.

Giysiyi ıslatma kovasından çıkarın, fazla su sıkın ve normal şekilde yıkayın. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra, giysinin havada kurumasını bekleyin ve kalan koku veya boya olup olmadığını kontrol edin. Leke kalırsa, işlemi tekrarlayın.

Halı
Dökülen ürünü derhal temiz beyaz bir bezle temizleyin ve fazla sıvıyı alın.

1 çorba kaşığı sıvı bulaşık deterjanı, 1 yemek kaşığı beyaz sirke ve 2 bardak ılık suyu karıştırın. Temiz beyaz bir bez kullanarak, bölgeye az miktarda çözelti uygulayın. Fazla sıvıyı başka bir beyaz bezle temizleyin ve leke çıkana kadar çözeltiyi kullanmaya devam edin. Beyaz Çamaşırlardaki Lekeleri Çıkarmak İçin 3 Yöntem

Bölgeye soğuk su sürün ve kurulayın. Aşırı nemi almak için kuru, beyaz bir bezle basınç uygulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.