Tuzu Evinizde 5 Farklı Sorunun Çözümü İçin Kullanın

0

Mutfak dolabınızda her zaman tuz bulunmalı. Tuzu sadece yemeklerde evinizdeki 5 farklı sorunun çözümünde de kullanabilirsiniz.

1. Kırmızı şarap
Biri bir bardak kırmızı şarabın beyaz halınızın üzerine döküldüğünü düşünün. Neyse ki, kırmızı bir lekenin halıda kalıcı olmasını önlemenin bir yolu var. Kırmızı şarab lekesinin üzerine kağıt havlu koyun ve mümkün olduğunca fazla suyu çekmeye çalışın. Kesinlikle ovalamayın. Sonra, lekenin üzerine tuz serpin. Artık şarabın kırmızısını görmeyinceye kadar serpmeye devam edin. Lekenin kurumasını bekleyin. Tuzun şarabı emdiğini fark edeceksiniz. Sonra elektrik süpürgesi ile tuzu çekin. Lekenin gittiğini göreceksiniz. Tuzla yapabileceğiniz mucizeler

2. Yumurta
Yanlışlıkla yumurtayı yere mi düşürdünüz? Yumurta sarısının yapışkan yapısından dolayı temizlenmesi zordur. Tuz dökerek yumurtayı daha az yapışkan hale getirirsiniz, bu da temizlenmesi daha kolay olacaktır.

3. Ateş
Yemek pişirirken veya kızartma yaparken tavanız alev mi aldı? Yağın üzerine su atmak asla iyi bir fikir değildir, hemen kapağını kapatın. Eğer kapak bulamazsanız alevin üzerine tuz serpin. Tuz alevi boğacak ve söndürecektir. Mutfakta tuzun farklı kullanımlarını biliyor musunuz?

4. Tıkalı giderler
Saç kıllarından ve sabun artıklarından giderleriniz tıkanabilir. Kolay bir çözümü var. Çeyrek bardak karbonat tozu ve çeyrek bardak tuz karışımı hazırlayın. Bu karışımı, duş suyunu veya lavabonuzun giderine boşaltın. Sonra, bir bardak beyaz sirke dökün. Kombinasyon yağlanmaya ve saç kıllarına karşı etkilidir.

5. Karıncalar
Özellikle yaz aylarında evimize girmeyi severler ve biz de bundan memnun olmayız. İçeri girmelerini önlemek isterseniz karıncaların genellikle dışarıda geldikleri yerlere tuz serpin. Farklı tuzların özelliklerini biliyor musunuz?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.