Twitter’da Almanız Gereken En Basit Güvenlik Önlemleri

0

Pek çoğunuzun Twitter kullandığını biliyorum. Twitter’daki güvenliğiniz için mutlaka bilmeniz gereken birkaç önemli maddeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Güçlü şifreler kullanın. Şifreniz büyük küçük harfler, sayılar ve semboller içeren en az 10 karakterli olmalı. Her web sitesi için benzersiz şifreler kullanın. Böylece bir hesabınızın güvenliği tehlikeye girerse diğer hesaplarınızı korumuş olursunuz.

Şüpheli linklere dikkat edin! Bir linke tıkladıktan sonra açılan web sayfasında yeniden kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerektiği belirtiliyorsa adres çubuğunda Twitter.com yazdığına dikkat edin. Bir phishing web sitesiyle karşı karşıya olabilirsiniz. Yani Twitter’ın giriş sayfası gibi görünen ama aslında Twitter’ın giriş sayfası olmayan bir web sitesi. İşte bu yüzden adres çubuğunda Twitter.com’un yazmasına dikkat edin. Şüphelendiğiniz bir web sitesinin bulunduğu tarayıcıyı kapatarak çıkış yapın.

Daha fazla takipçi veya para kazanmak için kullanıcı adı ve şifrenizi kimseyle paylaşmayın. Dilediğiniz uygulamaları Erişimi Kaldır butonuyla kaldırabilirsiniz.

Bilgisayarınızı ve işletim sisteminizi güncel tutun. Güncel bir anti-virüs yazılımı kullanın. Ve web tarayıcılarını güncel tutmak da sık sık rastlanan güvenlik tehditlerine karşı sizi korur.

Twitter hesabınız dondurulur, çökertilir veya bir başkası tarafından ele geçirilirse bu link https://support.twitter.com/forms/hacked size yardımcı olacaktır. Umarım bu linke işiniz düşmez ama yine de elinizin altında bulunsun.


Paylaş.

About Author

Marmara Üniversitesi Arşivcilik Bölümünü dereceyle bitirdi, Koray Holding’te iş yaşamına İnsan Kaynakları alanında başladı, 3.5 yıl burada çalıştıktan sonra, Turkcell İnsan Kaynakları Ekibinde öncelikle 3 yıl Turkcell Akademi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu, daha sonra İşealım Ekibine geçti, 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Organizasyonel Gelişim ve Değişim Ekibinde 1 yıl çalıştı ve Turkcell’den ayrılarak Nortel Networks İnsan Kaynakları Müdürü olarak, Vodafone Türkiye İşeAlım Müdürü olarak çalıştı. Halen Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız otomotiv dizayn şirketi olan Hexagon Studio’da IK ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır. PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) üyesidir. İngilizce, Osmanlıca, Farsça bilmektedir. Çalışmanın dışında kalan zamanlarında kitap okumak ve spor yapmak en çok vakit harcadığı alanlardır.

Comments are closed.