Uyku Merhemi ile Tatlı Rüyalar

0

Bütün gece uyank kalmaktan bıktınız mı? Uyumakta hep zorluk mu çekiyorsunuz? Rahat bir uykuya dalmanıza yardımcı olacak bir ayak merhemenin tarifini vereceğiz. Bu sakinleştirici merheme ilave edeceğiniz uçucu yağlarla rahatlatıcı bir kombinasyon yapabilirsiniz. İsterseniz siz kullanın, isterseniz uykusuzluk çeken bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Bu merhemle gecelerden daha fazla keyif alacaksınız.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1 su bardağı hindistancevizi yağı

1 su bardağı zeytinyağı

4 yemek kaşığı rendelenmiş balmumu

Eşit parçalar lavanta, portakal, sedir ağacı, nane ve tarçın uçucu yağları

uyku-merhemi2

Yapılışı:

Cam bir kasenin içine hindistan cevizi yağı, zeytin yağı ve rendelenmiş balmumunu koyun. Bu cam kesiyi içinde su bulunan bir tencerenin ortasına yerleştirin. Benmari şeklinde balmumunun erimesini sağlayın. Balmumu tamamen eridikten sonra ocağın altını kapatın.

Şimdi sıra kokuların eklenmesine geldi. Erimiş yağların içine lavanta, portakal ve tarçın ekleyin. Bunlar sinirleri sakinleştirir ve rehetlatır. Sedir, sandal ağacı ve ylang ylang dünyaevi kokular verir. Nane kas ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur. Toplamda 50 damla eklenecek ucucu yağlarla birlikte tüm yağları birbirine karıştırın.

Yaptığınız karışımın oda sıcaklığında soğumasını bekleyin. Ardından temiz kavanozlara bu merhemi koyun ve tamamen soğuyunca kapağını kapatın. Akşamları yatmadan önce ayaklarınıza bu merhemi sürün ve üzerine çorap giyin. Geceleri zor uyku uyuyorsanız, bu merhem uyumanızı kolaylaştıracaktır. Ayaklarınızda bulunan büyük gözenekler uçucu yağları emerek, kan dolaşımınızı arttırır ve rahatlamanızı sağlar. Eğer ayaklarınızda ağrı varsa bu merhem ile kaslarınıza masaj yapabilirsiniz.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.