Uzak Mesafe İlişkisi Yaşayanlara Tavsiyeler

0

Artık günümüzde ne Leyla’sını aramak için çöller geçen bir Mecnun bulmak mümkün, ne de aşkından dağları delebilecek bir Ferhat. Artık telefonlardan bile her an her dakika sevdiceğin yüzünü görmek, sesini duymak mümkün olsa bile özellikle genç neslin, kendi tabirleri ile arkasına bakmadan kaçtığı bir ilişki türü olmuş çıkmış durumda uzak mesafe ilişkileri.

“Gözden ırak olan, gönülden de ırak olur” diyenler bir tarafta iken, “önemli olan aradaki mesafe değil gönüllerdeki mesafe” diyenler de var. Siz hangi taraftasınız bilinmez ama bir süreliğine de olsa bir uzak mesafe ilişkisi sürdürmek durumunda iseniz uzmanların söylediklerine biraz kulak kabartsanız iyi edersiniz.

Uzak Mesafe İlişkisinin Ömrü Ne Kadar?

Yapılan bir çok araştırmaya göre aslında uzak mesafe ilişkilerindeki ayrılma ihtimali normal ilişkilerdeki ile aynı. Ancak ayrılık sebebinin aradaki uzaklığa bağlanması yıllar yılı yanlış bir kanı ortaya çıkmasına neden olmuş. Bu yüzden istatistik bilimine göre sizin de ayrılma ihtimaliniz ilişkilerin geneline bakıldığında aynı, yani endişeye mahal yok.

Uzak Mesafe İlişkisi Yaşayanlara Tavsiyeler

Uzak mesafe ilişkisi nasıl yürütülür? diye merak edenler için psikologların sunduğu bir de reçete verelim istedik.

* Aradaki mesafenin fazla olmasının artı yönlerini düşünmek yapılacak ilk şey. Bu sürede işlere ve eğitime daha çok vakit ayırabileceğini ve beraber olunduğunda daha kaliteli bir yaşama sahip olunabileceğini kendi kendine sürekli anlatmak gerekiyor.

* Artık istediğiniz her anda görüntülü olarak bile konuşmak mümkün. Uzmanlar günde en az 1 kere iletişim kurmanın gerekli olduğunu ve bu görüşmelerde de günlük detayların dahi paylaşılmasını ve yan yanaymışçasına her şeyin konuşulmasını tavsiye ediyorlar.

* Bu sürede sürekli karşı tarafı kontrol etmek yerine güven duyarak bu süreyi geride bırakmak çok önemli. Bu hem sizin ruh sağlığınız, hem de karşı tarafın huzuru için çok önemli.

* Bir araya gelinecek tarihten sonrası için plan yapmak da önemli. Bu çiftler için güven duygusunu pekiştiren en önemli detaylardan birisi ve uzak mesafe ilişkileri için az bilinen ilaçlardan birisi.

* Sürprizleri de unutmayın. Sürpriz yapmak sadece için yan yana olacağınız günleri düşünmeyin. Artık teknoloji ile birlikte bir çok şey yapmak mümkün. Ama yapılacak en güzel sürprizler kısa süreli de olsa zahmete katlanıp sevdiceğin yanına gitmek.

* Sadık olun. Çünkü siz sadık kalmadığınız sürece karşı taraftan da aynısını içten içe bekleyeceksiniz ve güven sorunları yaşamaya başlayacaksınız.

Bütün bunlardan yola çıkarak birkaç kelime ile uzak mesafe ilişkini özetleyecek olursak; denge, güven, sadakat, iletişim ve net olmak.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.