Uzun Süre Korumalı “Güneş Kremi” Yapın

0

Yaz aylarında uzun süreli ve aynı zamanda hem UVA hem de UVB ışınlarından koruyan bir güneş kremi yapmak ister misiniz? Bunun için yeşil çay, çinko oksit, doğal yağlar gerekiyor. Bütün yaz boyunca aile olarak rahatlıkla kullanabilir, hem güneşin zarar ışınlarından korunurken, hem de cildinizi besleyin.

Öncelikle kullanılacak malzemelerin özelliklerine bakalım.

Yeşil Çay

Güneş kremi için yeşil çay mükemmel bir seçimdir. Cilde uygulandığında, yeşil çay UV ışınlarını emme özelliğine sahiptir. Ancak yeşil çay tek başına yeterli güneş koruması sağlamaz, ancak cildinizin UV hasarına ve onunla birlikte gelen yaşlanma etkilerine karşı koymasına yardımcı olan antioksidan açısından mükemmel bir üründür. Çocuklarınızı Güneşin Zararlı Işınlarından Korumanın yolları

Çinko Oksit
Çinko oksit , UVA ve UVB ışınlarını saçarak, dağıtan, yansıtan ve absorbe eden, cildin üzerinde kalan toz halindeki mineraldir. Cilde sımsıkı sarılmasını önlemek için, nano olmayan, kaplanmamış çinko oksit aldığınızdan emin olun. Badger’ın SPF 25 güneş kremi, aktif maddesi olarak% 14 çinko oksit içerir. Aşağıdaki tarif yaklaşık% 20 çinko oksittir, bu nedenle en az 25 SPF değerinde koruma sağlar.

Kırmızı ahududu tohumu yağı

E vitamini açısından son derece zengindir. A vitamini ve omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içeren kırmızı ahududulu tohum yağı, UV-B ve UV-C ışınlarına karşı geniş spektrumlu UV koruması sağlar . Güneşli Havalarda Yapılan Hatalar

Havuç Tohumu, Shea Yağı + Hindistan Cevizi Yağı

Doğal yağlardan güneş koruması elde edebilirsiniz. Bu yağlar aynı zamanda cildi nemlendirir ve cilt hasarını onarmaya yardımcı olur.

Hazırlayacağınız güneş kremi yaşlılık lekelerini de önlemeyi sağlar. Maykaj yapmadan önce de bu kremi cildinize sürebilirsiniz.

İÇINDEKILER
1 fincan yeşil çay,
1 fincan hindistancevizi yağı
¼ fincan balmumu
⅓ su bardağı kırmızı ahududut tohumu yağı
1/8 fincan shea yağı
2 çorba kaşığı non-nano, kaplanmamış çinko oksit
1 tatlı kaşığı E vitamini yağı
20 damla havuç tohumu yağı

Yapılışı:
Hindistancevizi yağı, balmumu ve shea yağını küçük bir cam kavanozun içine koyun. Bu kavanozu sıcak suyun içine oturtun ve yağların erimesini sağlayın. Güneş Lekelerini Yok Etmenin Yöntemleri
Yağlar eridikten sonra sıcak suyun içinde çıkarın ve soğumaya bırakın.
Kalan malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Çinko oksit karışımı biraz yoğunlaştırır, bu yüzden malzemeyi en sonunda ekleyin.
Bir kavanoza aktarın ve tamamen soğumasını bekleyin. Kapağı değiştirin ve serin, kuru bir yerde saklayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.